בדגל בוחנים: ראוכברגר לראשות המועצה?

על רקע דילמת הפרישה של ראש המועצה רוזנטל, מסמנים ב'דגל' מועמד פוטנציאלי חדש • היתרון: ראוכברגר יזכה לתמיכת בקשט ויהפוך לגורם מלכד במועצה המקומית

אליעזר ראוכברגר
אליעזר ראוכברגר
הצטרפו עכשיו – וקבלו את העיתון היומי לתיבת המייל שלכם

צמרת 'דגל התורה' בוחנת בימים אלה את עתידה הפוליטי במועצה המקומית קריית יערים, המוכרת יותר בשמה טלז סטון. ההחלטה על המשך כהונתו של ראש המועצה הוותיק אמנם טרם נפלה, אך זה לא מונע מבורסת שמות של מועמדים חדשים להתפתח.

ראש המועצה הוותיק הוא הרב אברהם רוזנטל, שנמצא בתפקידו יותר משני עשורים. באחרונה, גוברים הקולות המבקשים לרענן את השורות ולהעמיד ראש מועצה חדש. בעקבות כך, ב'דגל התורה' מחממים מנועים ומכינים אופציות חלופיות למילוי התפקיד. בין השמות החמים נמצא חבר מועצת עיריית ירושלים ויו"ר 'דגל התורה' בעיר, אליעזר ראוכברגר, שמדובר בו נכבדות.

ראוכברגר, עיתונאי 'יתד נאמן' במקצועו ושלוחא דרבנן במהותו, מסיים קדנציה ראשונה בעיריית ירושלים בהצלחה יתרה, לאחר שמיצב עצמו כגורם מוניציפאלי מוכר. מלבד האיכויות המקצועיות אותן יוכל לתרום לטלז סטון, המהלך יפתור בעיה פנימית של 'דגל התורה', הזקוקה לפנות משבצת נושאת שכר במערכת המפלגתית.

תמיכה בלתי צפויה מקבלת מועמדותו של ראוכברגר מכיוון הרב דב בקשט, ראש מפלגת האופוזיציה 'איחוד קהילות טלזסטון' שעשתה את הבלתי ייאמן והכניסה בבחירות האחרונות 3 נציגים, שליש מחברי המועצה. מעודד מההצלחה הקודמת, מתכוון בקשט לרוץ לראשות העיר, ומשוכנע ביכולתו לגבור על הגוורדיה הליטאית הוותיקה, דבר שעשוי להימנע במידה וראוכברגר יהיה מועמד 'דגל'.

בשיחה עם 'קו עיתונות', מסביר בקשט את ההבדלים בין טלז סטון לערים הגדולות. "זה לא כמו שהביאו את מנחם שפירא לבני ברק או פינדרוס לירושלים, אנחנו מקום קטן עם בעיות מסוימות ומי שלא גר במקום יהיה לו קשה ללמוד ולהתמודד". יחד עם זאת, בהתייחס לראוכברגר, אומר בקשט: "אני מכיר את לייזר שנים רבות, הוא עסקן נמרץ ואיש ראוי בהחלט, אם גדולי ישראל יחליטו על מועמדות שלו – נשקול לתמוך בו, העיקר להוציא את השחיתות שיש פה היום".

תגובת אליעזר ראוכברגר לפרסום: "לא מכיר". לשאלה האם ייענה להצעה לכשתגיע, ענה: "לא חשבתי על זה, אין לי מושג".

2 תגובות
  1. שטויות. אין ל'דגל' מישהו יותר טוב ממנו לשים בירושלים, הבחור בולדוזר!

  2. רוזנטל ישאר לאורך שנים. אמן.
    הוא שליחם הנאמן של גדולי ישראל ולא שום אחד אחר שיוצא נגדם ומחזיק מעצמו "חרדי" שדעת התורה שלו זה הקנאה התאוה והכבוד….. ההמשך ידוע.

השארת תגובה