יהדות התורה תשבור שמאלה? "לא התקבלה החלטה"

יממה לאחר שחבר הכנסת גפני רמז כי יעדיפו ממשלת ימין בראשות נתניהו מאשר ממשלת שמאל, חושף הרצוג כי בכירי יהדות התורה הבהירו לו כי לא התקבלה כל החלטה ■ בש"ס עדיין מסתפקים

גפני דרעי וליצמן. צילום: הכנסת, יעקב כהן
גפני דרעי וליצמן. צילום: הכנסת, יעקב כהן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר מפלגת העבודה, חבר הכנסת יצחק הרצוג, אמר הערב בראיון לערוץ 10 כי אופציית תמיכת יהדות התורה בממשלה בראשותו טרם ירדה מהפרק. "לאחר שפורסם שיהדות התורה תתמוך בממשלת ימין", אמר הרצוג והוסיף, "התקשרו אלי בכירי יהדות התורה ואמרו לי שעד אחרי בבחירות הכל פתוח ועדיין לא התקבלה החלטה בעניין".

חבר הכנסת משה גפני אמר בנושא הערב כי מפלגתו לא תכריז במי תתמוך לראשות הממשלה טרם הבחירות. "אנחנו החלטנו באופן עקרוני לא לדבר עד אחרי הבחירות במי נתמוך ונקבל החלטה לאחר הבחירות", אמר גפני והוסיף כי למרות שמעולם לא תמכו בשמאל, לאחר הממשלה החולפת אינם מעוניינים להתחייב.

אתמול, בראיון ל'הארץ' ענה גפני לשאלה מהם הסיכויים לשבת בממשלה בראשותו של בוז'י הרצוג כי "תהום אידיאולוגית פעורה ביננו לבין העבודה". מנגד אמר כי "לנתניהו אנחנו לא סולחים".

בהמשך דבריו אף חידד יותר את המסר לפיו יהדות התורה לא תשב עם השמאל. "אני מייצג את דגל התורה בתוך יהדות התורה. מעולם לא הלכנו עם השמאל. נהלנו מו"מ ב-92' אבל מעולם לא הלכנו עם השמאל. להוציא מקרה אחד שתמכנו בברק אבל לא לקחנו תפקידים ופרשנו תוך זמן קצר".

לכשנשאל בנושא המדיני לא פסל מו"מ עם הרשות הפלסטינית, מה שיכול להוות בסיס להסכמות בין המפלגות. "אני בעד קידום התהליך המדיני", אמר גפני. "לא להשאיר את המצב כך ללא כלום. צריך לעשות זאת בזהירות ובשכל".

לא רק ביהדות התורה טרם הכריעו. גם בש"ס עדיין מסתפקים אם להצהיר על תמיכה בנתניהו. הספק בצמרת ש"ס כעת הוא מחמת הצהרתו של ישי כי יתמוך בנתניהו ובכך יגרור אחריו מצביעי ש"ס רבים עם אוריינטציה ימנית שיבכרו מפלגה שהבטיחה תמיכה בנתניהו.

השארת תגובה