רשת הדור החמישי בסלולר תושק עוד השנה

ענקית התקשורת האמריקנית הכריזה על השקת הרשת הסלולרית המתקדמת ביותר עוד השנה והיא תתפרס בלא פחות מ-12 שווקים • ומתי בישראל?

AT&T
AT&T
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ענקית התקשורת האמריקנית AT&T הודיעה כי היא תפרוס עד סוף 2018 את רשת הדור החמישי הסלולרית שלה. על אף שהיא לא פירטה על הפרטים הטכניים של תכנית הדגל שלה, הודיעה החברה כי בשונה מרשת הדור הרביעי שלה, השימוש ברשת הדור החמישי לא ידרוש רכישת התקנים ומכשירים מיוחדים שיתמכו ברשת החדשה.

בAT&T הוסיפו וציינו כי ההכרזה הרשמית שלה באה מוקדם משתכננה, שכן ההתקדמויות המשמעותיות בתחום ה-5G בחודשים האחרונים מאפשרות ליצרנים להתחיל בייצור מכשירים וערכות צ’יפים אשר תומכות בתקן החדש. “עם מהירויות גבוהות יותר ושיהוי (Latency) נמוך במיוחד, הדור החמישי יספק ויעשיר חוויות כמו מציאות מדומה, מכוניות עתידניות ללא נהג, סרטוני 4K סוחפים ועוד”, אמרה נשיאת החברה, מליסה ארנולדי.

עם זאת, נראה כי ענקית התקשורת האמריקנית דווקא נשארה מאחור, בעוד מתחרותיה בשוק הודיעו זה מכבר על פריסת הרשת. אך בשונה מהאחרים, בAT&T הכריזו על פריסת הרשת בלא פחות מ-14 שווקים, פי כמה מהמתחרים בענף.

על אף הרגולציה המחמירה בשוק התקשורת הישראלית, סבורים בענף כי ההתקדמות האמריקנית בתחום תאיץ את השקת הרשת החדשנית גם בישראל.

השארת תגובה