הכבאים מנעו מהנציב לשאת דברים

כבאים מפגינים
כבאים מפגינים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כ-400 לוחמי אש הגיעו לטקס סיום מפקדי צוותים שנערך בפתח תקוה במטרה להביע את מחאתם כנגד ההתדרדרות המתמשכת במצב מערך הכבאות מאז כניסתו של רב טפסר דדי שמחי לתפקיד. במסגרת המחאה מנעו מנציב הכבאות לדבר ואף ירדו אל רחבת הטקס שם עמדו לצד חבריהם אשר סיימו את הקורס ויחדיו הביעו את מחאתם המשותפת על הנעשה.

המחאה נערכה לאחר שבחודשים האחרונים ניסה ארגון הכבאים לפעול מול הנציב במטרה להביא לשיפור במצב הקיים אך פעם אחר פעם לא זכו במענה. לוחמי האש נאלצים במקרים רבי לצאת לפעילות מבצעית מסכנת חיים כשהם נוסעים על רכבי כיבוי פגומים ומשתמשים בציוד תקול, דבר אשר פוגע ביכולותיהם המבצעיות ומכך כמובן- מסכנת את חייהם של כלל האזרחים.

כאמור, לאחר חודשים ארוכים בהם לא זכו לשיפור במצב, ואף צומצמו שעות אימונים קריטיות הוחלט להתחיל בצעדי מחאה וזאת על מנת להבהיר כי אנו עלולים למצוא עצמנו אל מול אסון שלא נוכל לתת לו מענה מקצועי ומספק.

יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקורי: "אנחנו מתנצלים בפני המשפחות והאורחים שהגיעו לטקס, זוהי לא דרכנו, אך לצערנו אנו נאלצים בימים אלו לזעוק בשמם של 3,000 לוחמי מערך הכבאות וההצלה. מאז כניסתו של דדי שמחי לתפקיד הנציב חלה התדרדרות מתמשכת במצב המוכנות של מערך הכיבוי לאירועי שריפה, ולרבות לאירועים רבי נפגעים. לוחמי האש מסכנים את חייהם מדי יום כשהם נאלצים להשתמש בציוד תקול, ביגוד דליק וכלי רכב לא שמישים. צר לנו, אך מתוך אחריות לשלומם של כלל אזרחי ישראל אנחנו חייבים לכתוב את הכתובת על הקיר בצורה ברורה וחד משמעית, גם אם נציב שירות הכבאות חש אי נעימות. אנחנו קוראים לשר גלעד ארדן- תמנע את האסון הבא ותתערב באופן מיידי בנעשה במערך הכיבוי בישראל- שלומם ובטיחותם של לוחמי האש בפרט ואזרחי המדינה בכלל נמצא בידיך."

השארת תגובה