לראשונה: חב"ד תתמודד ברשימה עצמאית

עו"ד שרון גושן הקים פורום של נציגי קהילות ובתי חב"ד בעיר, במטרה להכניס נציג למועצת העיר ראשון לציון • בסדרת פגישות, נבחנים שיתופי פעולה עם פרוש, ש"ס ואלי ישי

שרון גושן
שרון גושן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חסידות חב"ד בראשל"צ יוצאת למהלך רחב היקף של ליכוד הקהילות החב"דיות בעיר לכדי רשימה אחת, במטרה להכניס נציג משל עצמה למועצת העיר בבחירות הקרובות. נציגי הפורום שהוקם במטרה לבחון את האפשרויות, נפגשו בתקופה האחרונה עם אנשי ש"ס המקומית, יו"ר שלומי אמונים מאיר פרוש, ועם יו"ר 'יחד' אלי ישי, במטרה לבחון שיתופי פעולה.

למרות גודלה וכוחה, חב"ד מעולם לא התגבשה לכדי כוח פוליטי בעיר. לחסידות יש גרעין קשה של משפחות במרכז העיר, לצד 30 בתי חב"ד הפרוסים בעיר. לאורך השנים, כל קהילה בחרה להעניק תמיכה פוליטית על פי ראות עיניה. בבחירות האחרונות התמודד ברשימת ש"ס בנימין זילברשרום, מנהל ת"ת חב"ד, אך לא הצליח לסחוף אחריו את בני קהילתו.

מי שמוביל את המהלך ואמון על מלאכת הגישוש הפוליטי הוא עוה"ד שרון גושן. בשיחה עם 'קו עיתונות', מתאר גושן את התפתחות הקהילה ואת מה שדחק בה להתגבש לכדי רשימה. "ראש העיר דב צור אומר לא פעם לרבני הקהילות, 'אתם צריכים לבוא בצורה מסודרת, אל תבואו לדפוק בדלת מתי שאתם רוצים, תתמודדו, תשחקו את המשחק הפוליטי שכולם משחקים, תראו את הכוח שלכם – ותקבלו כל מה שאתם צריכים'. כששומעים את זה מבינים שאין דרך אחרת".

מלבד הדאגה לצרכי הקהילה, בחב"ד מבקשים להוביל חיבור בין מפלגות דתיות וחרדיות. במסגרת הגישושים, נפגשו נציגי הפורום החב"די – המורכב מנציגי קהילות – עם כמעט כל המפלגות הדתיות בעיר.

על פי גושן, האיחוד החב"די זוכה לחיזורים רבים, כך למשל נקודת הפתיחה של יו"ר ש"ס אריה כהן בפגישתם הייתה שהחסידות שווה מנדט שלם. עם פרוש התקיימו שתי פגישות, והחיבור בין החסידות לבין שלומי אמונים נראה טבעי ביותר. השבוע התקיימה פגישה בין אנשי חב"ד לבין אנשי אלי ישי.

ראוי לציין כי נכון להיום, הכוח הדתי בעיר רחוק מכדי מיצוי. ש"ס הכניסה בבחירות האחרונות 2 נציגים, אך אחד מהם, מאיר עקיבא, פרש לסיעה עצמאית. הנציג הנוסף שזוהה עם הציבור הדתי הוא שמעון טרבלסי, פעיל שכונות שזכה לתמיכת 'דגל התורה' אך מיד לאחר הבחירות נפרדו דרכיהם. הבית היהודי מחזיקה במקום בודד, אותו מאיישת מיכל קלדרון.

השארת תגובה