הסוף לקיזוזים: נקמת האופוזיציה בשר כץ

לאחר שהקואליציה ביטלה קיזוז של השר כץ, באופוזיציה משיבים אש • ״בכל הסכם קיזוז מול האופוזיציה נרגיש חופשיים לסגת ממנו באופן חד-צדדי לפי שיקול דעתנו"

מליאת הכנסת | צילום: הכנסת
מליאת הכנסת | צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בתום דיון מתיש שבמהלכו התבקש שר העבודה והרווחה, חה"כ חיים כץ, להפר הסכם קיזוז עם חה"כ מיקי רוזנטל מהאופוזיציה, שהגיע להצבעה בניגוד להסכם, אישרה מליאת הכנסת את חוק עונש מוות למחבלים.

בעקבות כך, פנה מרכז הקואליציה חה"כ יואל חסון למזכיר הממשלה צחי ברוורמן וקבל על כי "התנהלות הקואליציה בהצבעות היום במליאת הכנסת הייתה מתחת לכל ביקורת". לדבריו, "לשר חיים כץ ניתן לפי בקשתו, ובאופן חריג, קיזוז אל מול ח"כ מסיעת המחנה הציוני שנעדר היום מהמליאה עקב סיבות בריאותיות".

"לתדהמתנו הרבה, בעיצומה של ההצבעה על הצעת החוק בנושא עונש מוות, הופיע כץ במליאה והצביע ללא כל תיאום מוקדם. מדובר בהפרה בוטה של כללי האתיקה הנהוגים בין חברי הכנסת".

לכן, מודיע חסון למזכיר הממשלה ברוורמן כי "התנהלות זאת לא מותירה בידינו ברירה ועל כן אני מודיע, על דעת ראשי סיעות האופוזיציה, שמעתה כל הסכם קיזוז מול האופוזיציה (באותם המקרים החריגים בהם יינתן) יהיה על תנאי, ואנו נרגיש חופשיים לסגת ממנו באופן חד-צדדי לפי שיקול דעתנו", לשון המכתב.

השארת תגובה