"אווירת שלום" • ב'פלג' מרוצים מ'דגל'

בכיר הפלג הירושלמי מפתיע ומביע שביעות רצון מנציגי 'אגודה ו'דגל': "יש אווירת שלום" • ובאיזה קונסטלציה פוליטית 'בני תורה' כן תבחר צד? • וגם: המועמד החדש לראשות, ממלא פיו מים

עיריית חיפה
עיריית חיפה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעוד הזירה הפוליטית הפנים חרדית בכל רחבי הארץ הולכת ומתלהטת, הרי שמבירת הצפון מגיעה צפירת הרגעה. אנשי 'בני תורה' בעיר מצהירים כי לא ינסו ללכת להרפתקאות פוליטיות, וכי יתמכו ברשימה החרדית הנוכחית, ולו בשל הסיבה שהם מרגישים שכל צרכיהם נענים.
בעיר חיפה מתגורר ופועל אחת הדמויות המרכזיות ב'פלג הירושלמי', הלא הוא הרב חיים כץ, רב רמות רמז ורמת אלון וראש ישיבת משכן יעקב. למרות שמתוקף תפקידו הוא מנוע מלהתעסק ישירות בפעילות פוליטית, בשיחה עם 'קו עיתונות' מחווה הרב כץ דעתו על הנעשה בעיר, ומתייחס לתרחישים פוליטיים אפשריים בבחירות הקרובות.

בראשית השיחה, מודה הרב כץ כי כמות הציבור של 'בני תורה' בעיר לא עולה כדי מנדט. "יש מקומות שצריכים ללכת לבחירות רק בשביל להוכיח שיש ציבור", הוא אומר. "חיפה היא לא המקום שצריכה את זה. בחיפה אין התנכלות, לא רודפים פה אף אחד בגלל ההשקפות שלו, החיידר והבית יעקב משותפים לכולם, ויש אווירה של שלום".

בהתייחס לנציגים החרדים, אומר כץ: "הם דואגים לכולם בשווה. אריה בליטנטל דואג לכולם". כשאנחנו דוחקים ושואלים האם הדברים נכונים גם לנציג דגל התורה מיכי אלפר, משיב הרב כץ: "אני יסביר לך, הנציג הדומיננטי פה הוא בליטנטל, אותו ואת אבא שלו הכרתי מאז ילדותי, אני חושב שגם אלפר הוא כזה".

האפשרות היחידה בה לעץ תהיה אמירה פוליטית בחיפה, היא במידה והנציגות החרדית תרוץ בנפרד, תסריט לא מופרך על רקע חילוקי דעות בשאלת היחס לראש העיר יהב. "אם יהיה פילוג בין אגודה לדגל, סיעת בני תורה תלך עם אחד משניהם, מסתבר יותר עם אגודת ישראל".
ובתוך כך, במסיבת עיתונאים שנערכה בשבוע שעבר, השיק דוד עציוני קמפיין לראשות העיר. עציוני, בן 34, ועוזרו של שר האוצר כחלון, חשף מעט מאד מתכניותיו. הוא סירב להשיב מי יהיו נציגיו למועצה ושותפיו הפוליטיים, ואפילו תמיכתו הצפויה של יו"ר 'כולנו' נותרה לוטה בערפל: "תצטרכו לשאול אותו", אמר

השארת תגובה