222 מיליון • התקציב של ביתר עילית

התקציב החדש בסימן גידול משמעותי, בעיקר בסעיפי השקעה בתשתיות, חזות העיר, תיירות, נוער, ברווחה ובביטחון • שנת 2017 כמו השלוש שנים לפניה הסתיימה באיזון כלכלי

רובינשטיין
רובינשטיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אושר התקציב הגדול ביותר בהיסטוריית ביתר עילית: חברי מועצת העיר ביתר עילית אישרו את תקציב העירייה לשנת 2018 בסך 222 מיליון ש"ח, תקציב המהווה גידול של כ-10% לעומת תקציב השנה היוצאת שעמד על 204 מיליון ₪ בלבד. התקציב החדש כולל בתוכו שורה של בשורות והשקעות למען תושבי העיר.

בנוסף, אישרה מועצת העיר פה אחד את הצעת סיעת דגל התורה להנציח את זכרו של מרן הגראי"ל שטינמן זצוק"ל. על פי הצעת סיעת דגה"ת, קריית החינוך שתבנה במרכז גבעה ג' תיקרא "קריית איילת השחר".

תקציב של בשורה

התקציב שאושר עומד בסימן של גידול והשקעה בשורת אלמנטים מרכזיים בעיר, אותם הציב ראש העיר מאיר רובינשטיין בראש סדר העדיפויות של העירייה. בדגש על שיפור פני העיר, נושא בו משקיעה העירייה ביתר שאת בשנים האחרונות, כפי שהדבר ניכר בחזותה של העיר.

כך למשל נושא הנוער, הכולל מניעת נשירה וניטור, טיפול בנוער מתמודד ועוד, הינו הדבר הראשון בסדר העדיפויות שהגדיר ראש העיר. בהתאם לכך, תקציב מחלקת חברה ונוער גדל בסכומים ניכרים, המספקים את צרכי הפעילות הענפה הקיימת כיום לנוער, בשלל המאפיינים והגילאים, בידי אנשי מקצוע מהטובים בתחומם.

בנוסף, גדלו שורה ארוכה של סעיפים חשובים, כמו חיזוק הביטחון, הרווחה, שפ"ע והגדלת תדירות פינוי האשפה בעיר, כמו"כ בוצעה תוספת תקציב גדולה למחלקת ההנדסה, לצד עלייה בתקציב התרבות, גינון וחזות העיר, ועוד.

תב"רים ב-150 מיליון

לצד התקציב הרגיל, אישרה העירייה במהלך השנה הנכנסת, תב"רים (תקציב בלתי רגיל) נוספים בסך של כמאה וחמישים מיליון שקלים, בהם ייבנו מוסדות חינוך, מרכז התיירות החדש שאושר לאחרונה, מרכזים קהילתיים, מספר גדול של כיכרות חדשים, חידוש גינות, רכישת מתקני משחקים חדשים, שיקום רחובות וסלילת כבישים, לצד השקעות נוספות בנוער. אלו יאושרו מתקציבים נוספים שתשיג העירייה במהלך השנה, כמו בשנה שעברה.

בעירייה מציינים בסיפוק רב את העובדה, כי שנת 2017, כמו גם השנים שלפניה הסתיימו באיזון תקציבי, דבר שאינו מובן מאליו בעיר בה כ-80% מתושביה מקבלים הנחות בארנונה.

ראש העיר סקר בפני חברי הנהלת העיר את המאמצים הרבים והדרך הארוכה שנעשתה להכנת תקציב עירוני מאוזן, והודה למ"מ רה"ע ומחזיק תיק הכספים הרב יצחק רביץ, וכן לגזבר העירייה מר משה עמדי, שהכינו במסירות את התקציב.

ראש העיר: "אישרנו תקציב של פיתוח ושגשוג העיר, תקציב שממשיך את ההשקעה האדירה בכל הנקודות החשובות – בנוער, בתעסוקה, בביטחון, בהמשך ההשקעה האדירה בחזות העיר, ובכל הדברים שחשובים באמת".

השארת תגובה