ממחר: תעריפי הנסיעה במנהרות הכרמל יוזלו ב-30%

בשורה לנהגים: החל ממחר, 1 בינואר 2018, יוזלו תעריפי הנסיעה למנויים פרטיים במנהרות הכרמל • משרד האוצר וחברת כרמלטון חתמו על הסכם להוזלת תעריפי הנסיעה למנויים העושים שימוש בכלי רכב פרטיים במנהרות הכרמל

משה כחלון
משה כחלון

משרד האוצר וחברת כרמלטון – זכיינית מנהרות הכרמל, חתמו במהלך סוף השבוע האחרון על הסכם להוזלת תעריפי הנסיעה למנויים העושים שימוש בכלי רכב פרטיים במנהרות הכרמל. במסגרת ההסכם, יופחת תעריף הנסיעה שיעמוד על 6.95 ש"ח למקטע כולל מע"מ. כיום, נדרשים הנהגים לשלם 9.86 ש"ח. תעריפי יתר המשתמשים יעודכנו על פי הסכם הזיכיון.

ההטבה הניתנת למשאיות קלות (עד 12 טון) מנויות בשיעור 40% שהחלה בשנת 2016 תימשך והמתווה כפי שסוכם ייושם במשך 7 שנים, עד סוף שנת 2024.

עם חתימת ההסכם החדש, מסר שר האוצר, משה כחלון, כי "מדובר בבשורה גדולה עבור תושבי חיפה והקריות". לדבריו, "ההסכם החדש יקל על הכיס של הנהגים ועל עומסי התנועה בעיר. לא השלמנו עם העובדה שהמחיר יעלה בתחילת 2018 וניהלנו בחודש האחרון משא ומתן אינטנסיבי בכדי להביא להפחתתו. נמשיך לעשות ככל הניתן בכדי לחזק את העיר חיפה ולהקל על חיי התושבים ויוקר המחייה בעיר".

מזכיינית מנהרות הכרמל, חברת כרמלטון, נמסר: "אנו מברכים על הסיכום עם משרד האוצר, המאפשר הפחתה משמעותית של תעריף האגרה למנויי הפרויקט, שהם עיקר המשתמשים בו, ומאמינים כי ההסכם יביא לניצול מירבי של מנהרות הכרמל כפרויקט תשתיות לאומי, יסייע בחיסכון בזמן, בדלק, בצמצום פליטות מזהמים, ובשיפור איכות האוויר ואיכות החיים של תושבי חיפה והסביבה".

השארת תגובה