ניצולי שואה ייהנו מפטור תשלום על חניה

אם לשפוט, קשה להאמין שנותרו ניצולי שואה רבים שעדיין כשירים לנהוג ברכב, אך עדיף מאוחר מאשר אף פעם • מועצת העיר פתח תקווה אישרה חוק עזר למתן פטור מתשלום חנייה חינם לניצולי שואה תושבי העיר

חניית נכה
חניית נכה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לראשונה בישראל – פטור מתשלום עבור חנייה לניצולי שואה. העיר פתח תקוה חונכת מסורת עירונית, בתקוה ששאר הערים והיישובים ילכו בעקבותיה. השבוע אושר בעיר חוק עזר עירוני, המעניק פטור מתשלום עבור חנייה לניצולי שואה, תושבי העיר. מדובר באנשים מבוגרים, אשר מרביתם חצו את גיל ה-70 וה-80 .

מועצת העיר בישיבתה ב 24/12/17 אישרה את הצעתו של חבר מועצת העיר ויו"ר המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה, לאפשר פטור מתשלום אגרת חנייה לניצולי השואה תושבי העיר. הרעיון לתיקון אושר כבר עקרונית בישיבת המועצה במאי השנה וכאמור לצורך יישומה בפועל נדרש השינוי בחוק העזר.

לצורך העניין, אושר כאמור חוק עזר עירוני שבא להיטיב עם ניצולי השואה לאור עברם ולמעשה להרחיב את סל השירותים המוענקים להם.
ראש עיריית פתח תקוה, איציק ברוורמן "לפעמים, בתוך כל הביורוקרטיה, צצה הזדמנות לשנות באמת, לעשות משהו אחד קטן שיהיה שווה המון לתושבים. מבחינתי, אפילו אם הקלנו על ניצול שואה אחד – דיינו".

לדברי משה פלדמר חבר מועצת העיר ויו"ר המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה "אני מברך על אישור חוק העזר המעניק פטור מחנייה לניצולי השואה. מעבר למתן ההטבה לניצולים, יש במהלך אמירה כי אנו מכירים בחשיבות זיכרון השואה בכלל ובצורך להיטיב עם שורדי השואה בפרט. זה אך מקרה שהאישור נעשה בשבוע בו חל עשרה בטבת יום בו אנו מציינים את יום הקדיש הכללי לזיכרון נספי השואה שיום פטירתם ומקום קבורתם לא נודע. זהו עוד פרק בציווי של לזכור ולא לשכוח".

השארת תגובה