העלאת קצבאות הנכים: גפני נגד כחלון

שר האוצר מיהר להתגאות באישור הממשלה בנוגע להעלאת קצבאות הנכים והכריז כי "מדובר בלא פחות מתיקון עוול היסטורי" • בפתח דיוני וועדת הכספים חשף גפני את מה שכחלון העדיף שלא תגלו

טקס מסירת שטחי אש לאלעד, בהשתתפות ליברמן גפני ופרוש, צילום יוסי רוזנבוים (14)
טקס מסירת שטחי אש לאלעד, בהשתתפות ליברמן גפני ופרוש, צילום יוסי רוזנבוים (14)

לאחר חודשים ארוכים של וויכוחים הפגנות, שביתות, הצעות חוק חלופיות ועוד שלל מאבקים, אישרה השבוע הממשלה פה אחד את הצעת ראש הממשלה, שר האוצר ושר הרווחה, במסגרתה יוקצו 1.45 מיליארד ₪ להגדלת קצבאות הנכים – כבר בחודש ינואר הקרוב.

מדובר בפעימה הראשונה למימוש ההסכם שגובש עם נציגי ארגוני הנכים. "המהלך יאפשר לביטוח הלאומי להיערך לתשלום הקצבה המוגדלת כבר בחודש ינואר כפי שהתחייבה הממשלה והוא יובא לאישור הכנסת כבר בימים הקרובים", נכתב בהודעה שפורסמה מטעם משרד האוצר.

השר כחלון עצמו בירך על אישורה של הממשלה ואמר כי "מדובר בלא פחות מתיקון עוול היסטורי". כחלון הוסיף ואמר כי "במשך שנים רבות קצבאות הנכים כמעט ולא עודכנו והן הלכו ונשחקו. התיקון שאישרנו היום בממשלה גם מתקן את העוול הזה וגם פותר את הבעיה לשנים קדימה. אני מקווה שהעדכון ישפר את איכות חייהם של אוכלוסיית הנכים ויקל עליהם".

אלא שנראה כי דיבורים לחוד ומעשים לחוד. בפתח ישיבות וועדת הכספים, בראשו עומד חה"כ משה גפני מיהדות התורה, נשא גפני הצהרה, במהלכה קבל על השר כחלון וטען כי באוצר דוחים במתכוון את הפנייה לוועדה בנוגע לאישור התקצוב. "נכון לעכשיו, טרם הגיע לוועדת הכספים מתווה לאישור הגדלת קצבאות הנכים. אף שמדובר בימים ספורים לפני סוף שנת תקציב, טרם הגיעה פנייה לאישור העברה תקציבית למימון העלאת קצבאות הנכים".

גפני הוסיף וקבל על משרד האוצר, באמרו כי "אגף התקציבים באוצר התמהמה ולא העביר לוועדת הכספים בקשות להעברות תקציביות של משרדי ממשלה שונים, למרות שאנחנו ימים ספורים לפי תום שנת תקציב, מה שלא יאפשר לוועדה לדון בכל הבקשות וכספים רבים לא יגיעו לייעדם".

לדבריו, "כתוצאה מכך, ייפגעו פרויקטים ושירותים לציבור ובמקום לעשות חשבון נפש, באגף תקציבים מעדיפים להאשים אותי ואת ועדת הכספים בעיכוב הכספים ומעל לכל, הנכים לא יוכלו ליהנות מהגדלת הקצבאות עליה דובר רבות בשבועות האחרונים".

5 תגובות
  1. בושה וכלימה לכל חברי הכנסת שלא רואים אותנו ממטר ולא חושבים שהכדור עגול. פעם למעלה ופעם למטה ואף אחד לא יכול להבטיח לאף אחד בריאות תמידית אז תתעוררו בבקשה.

  2. ובכן ראש הממשלה והשרים האיגואיסטים והמושחתים אתם צריכים להתייבש אתם מוסיפים לנכים גרושים אני רוצה לראות אותכם חיים מיסכום כזה זעום שבורא עולם יעשה את הצדק עם כול המושחתים שיש לנו במדינה הזות אמן ואמן סלה בס"ד

  3. מושחתים אגואיסטים אנשים רעים חסרי חמלה בושה וחרפה

  4. זה היה ברור לכתחילה שאחד יפיל על השני…. היו צריכים להמשיך עד כניסת הכסף לחשבון של הנכים…

  5. במדינה שלנו עד שלא קורה אסון לא מתעוררים.
    אדון כחלון גם אני הייתי אישה בריאה שרתתי בצבא ועבדתי עד לאותו יום שנפלתי בריאותית והפכתי לנכה..מאלף שמונה מאות אי אפשר לחיות!!!
    תתעוררו !!!!!!!!

השארת תגובה