כנפו לדרעי: לא מתפטר בשביל אמסלם

למרות הוראת דרעי, יו"ר ש"ס באשדוד עמרם כנפו מסרב להעביר את תפקיד הסגנות לאבי אמסלם • כנפו מאשים: "דרעי משנה את דעתו ב-180 מעלות מבלי להתייעץ עם המועצת" • ראש העיר לסרי מגבה את כנפו • כל הפרטים

יו"ר ש"ס אריה דרעי עם אבינועם שושן, צחי אבו ועמרם כנפו
יו"ר ש"ס אריה דרעי עם אבינועם שושן, צחי אבו ועמרם כנפו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קרב הירושה באשדוד הולך ומסתבך: יו"ר סיעת ש"ס המקומית עמרם כנפו מסרב להעביר את תפקיד הסגנות לידי חבר מפלגתו אבי אמסלם. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מתייצב לצד שותפו הוותיק כנפו, ומסרב לבצע את המהלך מבלי הסכמתו.

כזכור, כנפו נאלץ להשעות את עצמו מתפקידיו העירוניים בשל המלצת המשטרה להעמידו לדין. בעקבות כך, הוא אף הודיע כי בכל מקרה, לא ירוץ בבחירות ההבאות, ויעזוב את הזירה המוניציפאלית.

על תפקידיו של כנפו המושעה ניטש קרב איתנים בין שני חברי המועצה הבאים אחריו בסיעה, הלא הם אבי אמסלם וחיים אמסילי, הרואים עצמם ראויים לתפקיד הסגנות ולעמוד בראשות הסיעה בבחירות הבאות. השם הבולט יותר שעלה כמועמד אפשרי הוא ינון אזולאי, בנו של השר לשירותי דת ומהכוורת המצומצמת של דרעי.

השבוע, הכריע יו"ר ש"ס אריה דרעי בין הניצים, וקבע כי אמסלם יקבל את תפקיד הסגנות. אך אליה וקוץ בה. בין כנפו לאמסלם פעורה תהום של יריבות ארוכת שנים, והיו"ר הפורש מסרב בכל תוקף להעברת התפקיד לידי אמסלם.

בצעד מפתיע, ולמרות הכרעת יו"ר התנועה, מסרב כנפו להתפטר באופן רשמי מתפקידו, באם הוא יועבר לידי אמסלם. יצוין כי למרות שהוא מושעה, עדיין מחזיק כנפו רשמית בתפקיד הנושא שכר, ועל מנת למנות נציג חדש, על ש"ס להזיזו מתאריו ותפקידיו.

בשיחה עם יו"ר ש"ס אריה דרעי, הודיע כנפו על החלטתו, והבהיר כי נכונותו להתפטר הייתה אך ורק לטובת ינון אזולאי. כשדרעי ניסה להעיל את סמכותו כיו"ר התנועה, כנפו "ניער" את בן שיחו ושלח אותו לדר עם מועצת חכמי התורה.

מי שמתייצב לצידו של כנפו הוא ראש העיר לסרי, שהעביר מסרים ברורים לסיעת ש"ס כי לא יתמוך בשום צורה בשינויי תפקידים, אלמלא הם ייעשו על דעתו המלאה של כנפו.

בשיחה עם יו"ר ש"ס כנפו, הוא מאשר את הדברים, ואומר ל'קו עיתונות': "התפקיד שייך לש"ס בזה אין ספק. הסברתי והבהרתי לאריה דרעי לפני 3 חודשים את דעתי שאמסלם לא ראוי לתפקיד, והוא הסכים איתי. אם הוא בכל זאת החליט לשנות את דעתו ואת אמירותיו – זכותו, אני לא צריך לחזור בי מדעתי. זה נושא עקרוני מאד".

כנפו מוסיף: "אני מוכן להתפטר בשביל כל אחד אחר, הצעתי את אמיסילי את אזולאי, כל חבר אחר אני מוכן, ולא הייתה לי שום בעיה, אבל עם אמסלם יש בעיה, הוא לא ראוי ולא מתאים".

הוא מביע אכזבה מדרעי: "אני מאד מאוכזב מאריה,. אם יו"ר התנועה מביע עמדה נחרצת, ואחרי זה משנה אותה ב-180 מעלות בלי התייעצות עם מועצת חכמי התורה – זה מעורר בי מחשבות נוגות, וחבל".

חבר המועצה אבי אמסלם סירב להגיב לידיעה.

השארת תגובה