הסטוריה: סערט תחליף את המרכזית

הנציג האגודאי הוותיק צפוי לפנות את מקומו לטובת נציג סערט ויז'ניץ • השם החם: מנדי פישר, מנכ"ל המוסדות וחבר דירקטוריון בחברה הכלכלית, שהביא השבוע לסערה מקומית

עיריית חיפה
עיריית חיפה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שינויים פנימיים בסיעת 'אגודת ישראל' בחיפה: הנציג הוותיק אריה בליטנטל, צפוי לפנות את מקומו במועצת העיר, לטובת נציג חדש מחסידות סערט ויז'ניץ. בחסידות, הנחשבת לקהילה החסידית הגדולה בעיר, עדיין לא סגורים על זהות הנציג, וקיימת אפשרות שלבסוף ישאירו את בליטנטל כנציגם.

הקהילות המרכזיות המרכיבות את אגודת ישראל בחיפה הן סערט ויז'ניץ, גור, בעלזא, צאנז, ועוד חצרות. למרות שאינו נמנה על עדת החסידים, נחשב בליטנטל לנציג הסיעה המרכזית. הוא מכהן כחבר מועצה מזה כשני עשורים.

לקראת הבחירות המוניציפאליות האחרונות, נחתם הסכם פנימי, לפיו, בפעם הבאה, תהיה זו חסידות סערט ויז'ניץ שתשלח נציג מטעמה, מתוקף היותה הקהילה הגדולה.

למעשה, לאורך שנים, היה גלוי וידוע שהמקום מגיע לחסידות, אלא שעל פי הנחיית האדמו"ר ה'חכמת אליעזר' זצ"ל, לא דרשה החסידות מקום, מפני השלום. ההסכם שנחתם לפני הבחירות הגיע בתמימות דעים, ואף אחד לא ניסה לערער על זכותה של סערט.

למרות שטרם נפלה החלטה סופית, נראה שבחסידות מתכוונים הפעם לממש את כוחם. השם החם שעולה לתפקיד הוא מנדי פישר, צעיר מוכשר ונמרץ, שכבר כיום מעורב עמוקות בעשייה עירונית, בין היתר במסגרת תפקידו כחבר דירקטוריון בחברה הכלכלית לחיפה.

בשנים האחרונות מונה פישר למנכ"ל המוסדות, תפקיד אותו הוא ממלא בהצלחה, מה שגורם להרהור נוסף אצל קברניטי החסידות, האם להכניסו לקלחת העירונית או להותירו פנוי וממוקד בניהול המוסדות.

אם היה צריך דוגמה למעורבותו העמוקה של פישר בעיר, הרי שהיא ניתנה השבוע בדמות סערה שאיימה למוטט את הקואליציה העירונית, לאחר שפישר חשף מכרז שהוציאה החברה הכלכלית, ובה הצעה להפעיל מזנונים בחמשה גנים ציבוריים.

על פי המכרז, המפעיל נדרש לפתוח את המזנונים 7 ימים בשבוע, מה שהעלה את חמת זעמם של החרדים. המכרז עלה להצבעה במועצת העיר, ואושר ברוב גדול. ראש העיר יהב, שנכח בימי הסערה בסין, הבין את נפיצות הסוגיה, נכנס לעבי הקורה, והורה על הסרת המכרז.

שם נוסף שעולה כמועמד לחברות במועצה הוא הרב ישראל קאהן, ששימש בקודש כמשמשו של כ"ק האדמו"ר זצ"ל, וידיו רב לו בעסקנות ציבורית, לצד פקחות וחדות חושים בהן ניחן.

אריה בליטנטל מסר: "אני מנוע מלהגיב. מה שיורו לי הרבנים אותו אעשה".

מנדי פישר מסר: "את השם שלי אפשר להוריד מבורסת השמות, יש לי משימה שתופסת את מרבית היום, ולא רואה את עצמי מתפנה לעוד שליחות ציבורית. בכל מקרה אנחנו מרוצים מאד מבליטנטל, הוא איש צדיק, ועושה עבודה נהדרת עם כל הנשמה. על כל השאר מוקדם לדבר".

תגובה אחת
  1. פישר כחבר החברה הכלכלית לא עמד על המשמר ונתן למכרז להתפרסם. הוא מתאים להיות חבר מועצה כמו גרב ליד.

השארת תגובה