עוקץ הנדל"ן החרדי: ה'נכסים' וה'תמונות' – משקרים בלי למצמץ

תיעוד נוסף מהמצלמה הנסתרת והקלטה מטרידה: יוסי ג'ייקובס הבעלים של חברת השקעות הנדל"ן בדטרויט, הציג דירות יקרות בשל "קרבתם לנהר" ואמר ש"אפשר לבדוק את זה בגוגל" • בדקנו, וזה מה שגילינו

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תחקיר 'כל הזמן' על עוקץ השקעות הנדל"ן החרדי בדטרויט ממשיך להסעיר את הרחוב החרדי ואת אנשי הנדל"ן. כעת, חושף לראשונה 'כל הזמן' חלק מהחומרים שנאספו במהלך התחקיר המקיף.

לקריאה נוספת:
עוקץ דטרויט • ג'ייקובס מודה: לקוחות נעקצו
הפנים והשמות שמאחורי עוקץ הנדל"ן החרדי

בתיעוד הבא, שתועד במצלמה נסתרת. ניתן לראות קטע מתוך פגישה, שארכה כשעה, בין תחקירן 'כל הזמן', שהתחזה למשקיע מתעניין, לבין בעל חברת 'קרן מגשימים' ו'סוויט הום', יוסי ג'ייקובס.

בעוד האחרון מציע את מרכולתו – שלושה נכסים "מומלצים" להשקעה בעיר הרפאים דטרויט, ג'ייקובס מציג לתחקירן תמונה של נכס, אלא שמנכ"ל החברה בישראל, ג'ו עמית, הציג בדיוק את אותה התמונה כשניסה למכור לנו נכס אחר. התחקירן שאל לפשר הדבר ונענה על ידי ג'ייקובס, כפי שניתן לראות בתיעוד המצורף, כי עמית "התבלבל עם עוד בית".

התבלבל? עדות מוקלטת שהגיעה לידי דסק התחקירים של 'כל הזמן' מעלה תמונה מחשידה. בהקלטת שיחה שנערכה לאחרונה בין עובד לשעבר בחברה לבין לקוח שנעקץ על ידו, עת הציע לו נכס להשקעה, הוא מתועד מודה כי "מדובר בעבריינים ממש".

בהמשך ההקלטה מאשש אותו עובד לשעבר את חשדותיו של תחקירן 'קו עיתונות' באמרו לנעקץ כי התמונות ששלח לו בזמנו עבור הדירה אינן תמונות אמיתיות של הנכס. "אמרתי ליוסי (בעל החברה) שאני לא יכול להציע כזה בית ללקוח, אז הוא ענה לי במילים האלו: תדאג לתמונות של בית אחר משופץ. אתה יכול לראות ששתי התמונות ששלחתי לך דומות אך לא תואמות כלל".

בתיעוד המצורף ניתן לראות את ג'ייקובס ממליץ לתחקירן 'כל הזמן', שכאמור, התחזה למשקיע, נכס הנמצא בקרבת נהר, "מה שמעלה את השווי של הנכס". לא לפני שמדגיש כי "אפשר לבדוק הכל באינטרנט". למפרע התברר, כי מרחק הנסיעה מהנכס לנהר הוא לפחות עשרים דקות וכי כל האזור מוצף בבלוקים של בתים, שחלקם מעוקלים, זאת בנוסף לדירוג הפשע הגבוה בשכונה. ו"הפארק הירוק" הוא שדה תעופה קטן.

השארת תגובה