זכרון יעקב: הקהילה החרדית מתלבטת

זכרון יעקב
זכרון יעקב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בפעם השנייה תוך שנתיים וחצי, ילכו תושבי זכרון יעקב לקלפי, ויבחרו ראש מועצה. הקהילה החרדית בעיר בוחנת בשבע עיניים את ראש המועצה החדש, לקראת קבלת החלטה לא קלה כלל: האם הפעם הם יתמכו בו בפה מלא, או שמא ינסו להמר על מועמד חדש.

ביוני הקודם, בחרה זכרון יעקב ראש מועצה חדש, לאחר התפטרות ראש המועצה הוותיק אלי אבוטבול, בעקבות המלצת המשטרה להעמידו לדין. מי שזכה בראשות בפער נכבד היה זיו דשא. לאור העובדה שהבחירות התקיימו לראשות ולא למועצה, מצליח דשא אך בקושי לתמרן מול חברי מועצה לעומתיים.

הקהילה החרדית בזיכרון יעקב מוערכת בכ-1,000 קולות, והיא רצה באופן מסורתי ברשימה משותפת לדגל ולש"ס, ששני נציגיה הם אריה פולק ומימון אוחיון. בבחירות האחרונות לראשות המועצה, הקהילה די "גמגמה" בתמיכתה, ולמרות ציפיותיו של דשא, הוא לא זכה לתמיכה רשמית וגורפת.

בקהילה מנסים להסתגל לראשותו של דשא, שחרט על דגלו שקיפות ומנהל תקין על גבול הקשוח. לתמיכת הקהילה החרדית בבחירות משקל רב, הן בשל גודלה, והן בזכות המוניטין שלה כמי שמהמרת תמיד על מועמד מנצח.

בתקופה האחרונה גוברים בעיר השמועות על חזרתו לזירה של ראש העיר הפורש אלי אבוטבול, מהלך שעשוי להפוך את המרוץ לדרמטי בהרבה. לאבוטבול יתרון מובנה בקהילה החרדית, המוקירה לו את שותפותו הנאמנה.

תגובה אחת
  1. חןפן

השארת תגובה