מועמד פשרה לראשות ש"ס: ינון אזולאי

הודעת הפרישה של יו"ר ש"ס באשדוד עמרם כנפו , פתחה את המרוץ לתפקיד הנחשק • לאור הקושי להכריע בין הנציגים, שוקלים בש"ס להצניח מועמד חדש לתפקיד • המתמודדים, השפעת החצרות ויחסי הכוחות – תמונת מצב

אריה דרעי ינון אזולאי ודוד אזולאי, צילום יעקב כהן
אריה דרעי ינון אזולאי ודוד אזולאי, צילום יעקב כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סיעת ש"ס באשדוד נמצאת בצומת דרכים, לאחר שיו"ר הסיעה עמרם כנפו נאלץ להשעות עצמו מתפקיד המ"מ, והודיע על סיום דרכו המוניציפאלית. פרישתו נתנה את האות למרוץ פנימי לוהט של הטוענים לכתר, ולאור הקושי בהכרעה בין הצדדים, שוקלים בש"ס להצניח מועמד חדש: ינון אזולאי.

מפלגת ש"ס באשדוד מחזיקה בארבעה נציגים במועצת העיר, הלא הם עמרם כנפו, חיים אמסילי, אבי אמסלם ומאיר בן סימון. השניים שרואים עצמם ראויים לראשות המפלגה הם אמסילי ואמסלם.

אמסילי, המוצב במקום השני, נהנה מתמיכת חצר האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא, וגם מתמיכת היו"ר הפורש כנפו, שיחסיו עם אמסלם מעורערים. אמסלם לעומתו נהנה מקרבה ליו"ר התנועה דרעי, מתמיכת האדמו"ר רבי מאיר אבוחצירא, ומדעת קהל חיובית.

בשל הפלונטר והקושי להכריע בין השניים, מקדמים בש"ס מועמד חדש ומבטיח, הלא הוא ינון אזולאי. אזולאי, תושב אשדוד, בנו של השר לשירותי דת דוד אזולאי ומפעילי ש"ס הצעירים והדומיננטיים, נמנה על ה'כוורת' של דרעי במשרד הפריפריה, הנגב והגליל, ובעבר עלה שמו כמועמד אפשרי לחבר כנסת.

שם נוסף שעולה כמועמד אפשרי הוא הרב אבנר עמר, לשעבר סגן הדתות וכיום סגן ראש עיריית מודיעין. הרב עמר מעורב עמוקות בנעשה באשדוד, ומוסר בה שיעורי תורה רבים.

הנציג הרביעי בסיעה, מאיר בן סימון, צפוי על פי הערכות לפנות את מקומו ולא יהיה חלק מהרשימה הבאה. כך או אחרת, סיעת ש"ס באשדוד צפויה לשנות את פניה לבלי הכר, ולהציג דמויות חדשות שיבקשו את אמון הציבור ביום הבוחר.

חיים אמסילי מסר ל'קו עיתונות' בתגובה: "כל עוד הרבנים ויו"ר הסיעה אריה דרעי לא הכריעו – מוקדם מכדי לדבר. הדברים שכנפו עשה והטמיע בעיר יותירו חותם לדורות, ועלינו לשמור ולהרחיב אותם. אנחנו מסתכלים על העתיד, הציבור הספרדי עומד לגדול ולהתרחב, וחייבים להכין את הקרקע". לשאלתנו האם ימשיך במועצה גם ללא כס היו"ר, ענה: "וודאי. אנחנו כאן לא בשביל עצמנו אלא בשליחות ציבורית. אני אולי בין הנציגים היחידים שנשלחו ע"י הרבנים בלי אינטרס אישי".

כשהצגנו בפני אמסלם את מועמדותו לראשות המפלגה הוא הכחיש לחלוטין, ואמר: "לא שידוע לי", בהמשך הוסיף "לא רלוונטי, יש עוד שנה".

השארת תגובה