סוער בחדרה: בקשה לפסול עוד מועמד

ראש היחידה לתיאום המאבק בגזענות ליועמ"ש לממשלה: "פעל להסרת מועמדותו של הרב שתועד מתבטא בגזענות, לתפקיד רב העיר חדרה"

הרב אליהו אסולין
הרב אליהו אסולין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים, עו"ד אווקה (קובי) זנה, העביר הבוקר פניה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה דר' אביחי מנדלבליט בה הוא מבקש מהיועמ"ש להתערב בהליך מועמדותו של הרב אליהו אסולין לבחירת רב העיר חדרה ולהורות על הסרתו מרשימת המועמדים.

הרב אסולין תועד לפני מספר חודשים בתחקיר עיתונאי שעסק בלימוד והכוונת מוהלים, ולדברי עוה"ד זנה מדובר בגזענות קשה כלפי אוכלוסיות שנתפסו בעיניו כמוחלשות ככלל וכלפי אוכלוסיית יוצאי אתיופיה בפרט.

בפניה שהעביר ליועמ"ש לממשלה כותב עו"ד אווקה כי "התחקיר בעניינו של הרב אסולין כלל התבטאויות גזעניות שיש בהן, לדעתי, משום הסתה לגזענות ולאלימות תוך לשון הרע בוטה על רקע גזעני. הרב לא לקח אחריות על מעשיו ותירץ בפני הוועדה שבדקה את התנהלותו תירוצים שונים וחסרי אחריות למעשיו הקשים, אולם הוועדה מצאה בהתנהלותו פגמים חמורים הכוללים התבטאויות גזעניות ופגיעה בחסרי ישע על רקע גזעני".

אווקה מוסיף וכותב כי "תפקיד רב עיר שמהווה גורם רוחני-הלכתי לציבור הרחב מחייב, להבנתי, כי יבוא לתפקיד זה 'נקי כפיים ובר לבב'. ברי כי התנהגותו של הרב אסולין עד כה מלמדת כי אינו ראוי למלא כל תפקיד ציבורי.. הכשרת מועמדו של הרב אסולין לתפקיד רב עיר מהווה פגיעה קשה באינטרס הציבורי". בסיום מכתבו כותב אווקה ליועמ"ש כי "בנסיבות אלה אני פונה אליך, באופן דחוף, לפעול להסרת מועמדותו של הרב אסולין מרשימת המועמדים לבחירת רב בעיר חדרה".

מהמטה למאבק בגזענות נסמר: ההתבטאויות של הרב אליהו אוסלין מוכיחות שאינו ראוי לכהן בתפקיד. ראוי להזכיר כי תפקידו של רב העיר לא רק לעסוק בפרשנות פסוקי היהדות והכשרת מוהלים (תוך יום אחד!) אלה להוות מודל חברתי ורוחני לכל קהילה, רב הרואה בחלקים מהאוכלוסייה שאינם ראויים לטיפול ב- "מידה הראויה" אינו יכול לשמש מודל לחיקוי.

השארת תגובה