​חנוכה של אור ב'עלה': דיירים עם מוגבלות הדליקו נרות

מדי יום הגיעו למרכז בבני ברק מתנדבים יקרים והצטרפו לשמוח יחד עם משפחת עלה בשמחת חג החנוכה • המתנדבים הביאו עימם הרבה מצב רוח וכלי נגינה, רקדו ושרו שירי חנוכה • אור הנרות והשמחה הגדולה ניכרו היטב על פניהם של הדיירים

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תורה ומעשים טובים חברו יחדיו באופן מיוחד ב'עלה' בבני ברק. דיירי 'עלה' בית יהלום בבני ברק, סניף מרכז ברשת עלה, הנותן מענה לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית ומורכבויות רפואיות נלוות, התרגשו להדליק את נרות החנוכה, יחד עם בני משפחותיהם, צוות המרכז ומתנדבים רבים.

פעולת הדלקת נרות נשמעת אולי פעולה פשוטה וקלה לביצוע, אך עבור דיירי המרכז מדובר היה בפסגה נוספת שהם זכו לכבוש, כאשר לראשונה בחייהם הם הדליקו בעצמם את נרות החנוכה, ולאחר מכן חולקו לביבות לכל המשתתפים.

גם בשאר מרכזי 'עלה' בירושלים, גדרה והכפר השיקומי 'עלה נגב – נחלת ערן' חגגו את החג ונתנו לדיירים להרגיש שווים בחברה.

המנהל הכללי של רשת 'עלה' הרב יהודה מרמורשטיין: "לאנשים עם מוגבלויות מגיע להיות שווים בחברה שלנו ולחיות בכבוד כמו כולם. אנו מובילים פרויקט ייחודי של תיקון עולם כדי לשנות את היחס לאנשים עם מוגבלויות בחברה ואני מתפלל שאור נרות החנוכה יעזור לנו לראות את האור שיש לכל אדם, כפי שברא אותו ריבונו של עולם".

מנהל המרכז, יוסי ליפשיץ אמר למתנדבים: "אין מילים לתאר את גודל עשייתכם הברוכה. כשמתבוננים בנשמות קדושות אלו בזמן הדלקת הנרות והריקודים רואים עד כמה הם נהנים ושמחים בשמחת המצווה ובכל מה שמסביב לה. זכות גדולה בידכם. אשריכם ואשרי חלקכם.

השארת תגובה