יידו אבנים לעבר רכבים בזמן הלווית החייל ונעצרו

9 בדואים תושבי הפזורה הבדואית נעצרו במהומות שפרצו לאחר שנעצרו 3 נערים שיידו אבנים על כלי רכב שנסעו להלווייתו של החייל סרן ליעד לביא ז"ל שבישוב מיתר

משטרת ישראל
משטרת ישראל

אמש, בעת שההמונים עשו דרכם להלווייתו של סרן ליעד לביא ז"ל בישוב מיתר שבנגב עצרו שוטרי תחנת עיירות מחוז דרום שלושה נערים בחשד שיידוי אבנים לעבר רכב שהיה על הציר המוביל ליישוב מיתר.

במוקד 100 של משטרת ישראל התקבלה הודעה מנהג רכב אודות יידוי אבנים לעברו בכביש 40. כוחות ממשטרת תחנת עיירות מחוז דרום שהיו פזורים על הציר עקב ההיערכות להלווייתו של החייל הגיעו למקום ובהתאם לתיאור שניתן להם על ידי נהג הרכב, איתרו את הנערים ועיכבו אותם לחקירה.

בעת שהעבירו את הנערים לניידת המשטרתית הגיח המון רב מהפזורה הבדואית הסמוכה לציר, וניסה לחטוף את הנערים המעוכבים מהניידת תוך שהוא תוקף את הכוח המשטרתי. המתפרעים יידו אבנים ובלוקים לעבר השוטרים, לוחמי יס"מ ומג"ב שהגיעו לזירה אפשרו לניידת לעזוב את המקום עם המעוכבים וטיפלו בהפרות הסדר החמורות.

לאחר פיזור המתפרעים שהשתתפו בהפרות הסדר נעצרו שישה גברים ושלוש נשים שהועברו לחקירה בתחנת עיירות, והיום הם יובאו להארכת מעצר, זהותם של מעורבים נוספים ידועה למשטרה והם יעצרו ככה"נ בהמשך.

שני קטינים נוספים לא נחקרו עקב גילם הצעיר אלא רק תושאלו בנוכחות הוריהם שהגיעו לתחנה וקטין נוסף נעצר ל-12 שעות ושוחרר למעצר בית.

מהמשטרה נמסר כי "עקב חומרת מעשיהם של החשודים ישנה כוונה לחקור אותם בחשד לעבירת סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, בגין כוונה לסייע לאויב ובגין פגיעה ברכוש כוח מזוין בתקופת פעולות איבה נגד ישראל".

מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי ציין כי "לא יעלה על הדעת שבשעה שכל כוחות הביטחון עסוקים בהגנה על המדינה ינצלו זאת פורעי חוק להפר את הסדר הציבורי ולפגוע בשגרת החיים שגם כך מצומצמת על רקע האירועים בגזרה.

הלוי הוסיף כי "אנחנו נעשה שימוש בסעיפי החוק המחמירים ביותר המתאימים למצב הביטחוני על מנת שפורעי החוק ימוצה עימם הדין במלוא החומרה, נבוא חשבון ונגיע לכל מי שהפר את הסדר, שורת המעצרים הללו מצטרפת לעשרות עצורים וכתבי אישום של מרחב נגב, מדיניות המשטרה תהיה אפס סובלנות ויד ברזל נגד פורעי חוק".

השארת תגובה