לאחר 13 שנה: ראש מחתרת בת עין ישוחרר מהכלא

הפרקליטות הודיעה כי לא תערער על החלטת וועדת השחרורים של שב"ס, ועופר גמליאל ישוחרר ממאסר ● סנגורו עו"ד קידר מ'חוננו': "מברכים על השחרור"

שירות בתי הסוהר
שירות בתי הסוהר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר למעלה מ-13 שנה במאסר, ושלוש שנות מאבק משפטי, עופר גמליאל, תושב בת עין שהורשע במעורבות בפרשה שכונתה "מחתרת בת עין" משתחרר ממאסר.

הפרקליטות הודיעה לסנגורו, עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, כי לא תגיש ערר על החלטת וועדת השחרורים להורות על קיצור של כשנה וחצי ממאסרו. מדובר בהחלטה השלישית של וועדת השחרורים להורות על שחרורו של גמליאל, אך בשתי הפעמים הקודמות הפכו בתי המשפט את ההחלטה.

הוועדה קבעה בהחלטה כי גמליאל עבר שיקום והתקדמות מרשימה, וכי החשש שיבצע מעשים דומים כמעט ואינו קיים. הוועדה התרשמה מכך שגמליאל היה אסיר תומך, אשר ליווה אסירים אחרים ואף חנך אותם, העביר שיעורים בכלא, וסייע לאסירים חדשים.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר בתגובה לשחרור: "לאחר שלוש שנים של מאבק משפטי ממושך ומורכב שכלל דיונים רבים בכל הערכאות, החל מוועדת השחרורים ועד בית המשפט העליון, הורתה וועדת השחרורים בפעם השלישית על שחרורו של עופר גמליאל. האסיר עופר גמליאל היה אסיר למופת אשר עומד כבר מספר שנים בכלל הקריטריונים המצדיקים את שחרורו המוקדם, אלא שהתעקשות של בתי המשפט והפרקליטות מנעו זאת עד היום. אני שמח שבסופו של דבר החליטה המדינה לכבד את החלטת וועדת השחרורים ולאפשר לעופר גמליאל להמשיך את שיקומו מחוץ לבית הסוהר שם ממתינה לו משפחה לתפארת, שעל אף הריחוק מהם, סייע ככל שביכולתו כדי לחנכם בצורה ערכית ותורמת. ילדיו משרתים בצבא ובשירות לאומי ולומדים לימודים גבוהים".

 

 

 

 

 

 

 

השארת תגובה