הפתרון היצירתי של המחנ"צ לזמן אוויר בתקשורת

הקרב על 'זכות הדיבור' צלח, או שמדובר בציר עוקף? לאחר שהעיתונאים הכריזו על 'מרד' הודיעו בסיעת המחנה הציוני כי יאפשרו לשאול שאלות – אך בתיאום מראש בלבד • חיים לוינסון: "הזמן ילמד אם מדובר באפליה"

המחנה הציוני
המחנה הציוני
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שבוע לפרוץ 'מרד העיתונאים', אותו יזם העיתונאי יעקב אייכלר, במסגרתו חברו עיתונאים החברים בתא כתבי הכנסת ליוזמה משותפת שלא לסקר הצהרות פוליטיות במהלכן לא ניתן לשאול שאלות, נראה כי ב'מחנה הציוני' עלו על רעיון יצירתי שלא לפגוע בסיקור העיתונאי – אך עדיין לשלוט במצב.

בהודעה שנשלחה היום לכתבים בנוגע לישיבת הסיעה שתתקיים מחר, כמידי יום שני, התווסף טקסט שהכתבים לא רגילים אליו והוא למעשה מבקש ליצור ציר שיעקוף את המרד.

עוד בנושא:
מרד עיתונאי: "שהח"כים ישדרו בפייסבוק"

"כתבים המעוניינים לשאול שאלה מוזמנים להירשם מראש" נכתב בהודעה. כך מקווים במחנה הציוני, מצד אחד שלא להפסיד את הסיקור הרחב של כלי התקשורת, אך בד בבד – לשלוט בשאלות, כמו גם השואלים.

עם זאת, עיתונאי 'הארץ' חיים לוינסון, הנמנה בין יוזמי המרד, דווקא תומך במהלך ומבחינתו מדובר בניצחון של המאבק. כשנשאל לוינסון על ידי 'כל הזמן' האם אינו חושש כי מדובר בדרך לשלוט בשואלים ובשאלות, השיב כי "הזמן ילמד אם מדובר באפליה", אבל נכון לעכשיו הוא רואה בזה צעד נכון ומבורך, הנובע מהצלחתו של המרד.

השארת תגובה