האם הביטקוין ימשיך לזנק בגלל נתניהו?

בעוד הראלי נמשך והביטקוין מתקרב לשיא של עשרים אלף דולר, התבטא ראש הממשלה נתניהו באופן מפתיע כשהתייחס למטבע הווירטואלי ואמר כי "הבנקים ייעלמו בסוף"

ביטקוין
ביטקוין

על רקע הזינוק המואץ והבלתי-נתפס של המטבע הווירטואלי, ביטקוין, נשאל ראש הממשלה בשיחה עם כתבים מהי עמדתו בעניין. "אין סיבה שלא להשתמש בביטקוין", השיב נתניהו בנחרצות.

לדברי נתניהו, "הסיבה שאינך מוכר כסף היא הדאגה מפני סיכונים ולכן אתה משתמש במתווכים שמטפלים בכל נושא הסיכון כמו מניעת גניבות וכיו"ב וזו הסיבה שבנקים בכלל קיימים".

הכתב הוסיף והקשה האם הבנקים ייעלמו בסוף ונתניהו השיב בחיוב. "האם זה יקרה מחר? האם זה יקרה בגלל הביטקוין? זו השאלה. אבל בהחלט הביטקוין דוחף לשם". עם זאת, ציין נתניהו כי "אין דבר שיכול להמשיך לעלות בקצב הזה. זה בלתי אפשרי", כשהוא מתייחס לראלי בביטקוין. "אבל האמת שמה שאמרתי עכשיו זה מה שדוחף את הביטקוין למעלה", הוסיף.

להתבטאותו החיובית של נתניהו על המטבע הווירטואלי חשיבות מיוחדת, שכן הוא אחד מהמנהיגים הראשונים המתייחסים למטבע.

עם זאת, בבנק ישראל נרתעים מהביטקוין ואומרים כי "לא פירסמנו מדיניות או הנחיות לבנקים בנושא, למעט ההודעה לציבור מפברואר 2014, המבטאת את הערכתנו והערכת הרגולטורים האחרים שמדובר בפעילות בסיכון גבוה למוסדות הפיננסיים וללקוחות הרוכשים נכסים אלה. נכון לעת הזאת, הפיקוח על הבנקים אינו מוצא לנכון להתערב במדיניות ניהול הסיכונים של הבנקים".

השארת תגובה