אזהרה: אלו הצעצועים המסוכנים לילדיכם

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מזהיר את הציבור: ליקויים חמורים בצעצועי אמבטיה לילדים • הליקויים שנמצאו: חלקים שניתן להסירם בקלות ועלולים לגרום לחנק ותכולת פתאלטים מעל המותר בתקן

תינוק משתעשע. אילוסטרציה
תינוק משתעשע. אילוסטרציה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, יעקב וכטל מזהיר את הציבור מפני סכנה לבטיחותם ולבריאותם של ילדים בשל ליקויים חמורים שנמצאו בצעצועי אמבטיה לילדים.

בבדיקות שערך הממונה על התקינה, נמצא כי הצעצועים אינם עומדים בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליהם, בין היתר, מכיוון שניתן להסיר בקלות חלקים מהם (צפצפה המחוברת למוצר) שעלולים לגרום לסכנת חנק, תכולת פתאלטים מעל המותר בתקן + תכולת פתאלטים האסורים בצעצועים עד גיל 36 חודשים.

על פי המידע שהתקבל ממשרד הבריאות ופורסם באתר משרד הבריאות, נמצא כי "פתאלטים עלולים להשפיע על התפתחות המינית בבני-אדם וישנן עדויות ראשונות שחשיפה לפתאלטים עלולה להשפיע גם על התפתחות המוח בבני-אדם".

בהודעת משרד הכלכלה נכתב כי "הציבור מתבקש להימנע מקניית צעצועים אלה, לבדוק הימצאותם בבית ולהרחיקם משימוש הילדים. כנגד העוסקים המעורבים בהפצת הצעצועים ננקטים אמצעי פיקוח ואכיפה במסגרת סמכויות הממונה על התקינה, לפי חוק התקנים".

הממונה על התקינה הדגיש כי "על פי חוק התקנים, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו. מינהל התקינה מבצע בדיקות שוטפות ויזומות על מוצרים עליהם חל תקן רשמי, כאשר מי שנימצא שאינו מקיים את הוראות התקן הרשמי צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי".

השארת תגובה