ב'דגל' מחפשים תפקיד ליוסי שטרית

בשל חיכוכים פנימיים בין נציגי 'דגל', גוברות הערכות כי יוסי שטרית יוחלף על ידי נציג חדש • במקום זאת, מחפשת הנהלת התנועה תפקיד מכובד שיהלום את מידותיו של שטרית

יוסי שטרית
יוסי שטרית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לכל ברור כי ראש העיר ביתר מאיר רובינשטיין (שלומי אמונים) ימשיך בתפקידו לקדנציה נוספת, הדבר דומה לכהונתו המובטחת של גוטרמן במודיעין עילית בשל היותה עיר ליטאית. למרות זאת אנו חושפים כי מאבק פנים חרדי בסיעת 'דגל התורה' המקומית, עשוי לגרום טלטלות פוליטיות משמעותיות ככל שמועד הבחירות יתקרב.

ברשימה המאוחדת של 'יהדות התורה' בעיר, שובצו שני נציגים של 'דגל התורה' – יצחק רביץ ויוסי שטרית. בעוד רביץ משמש כמ"מ וסגן בשכר בשל זכייתו במקום הראשון בפריימריז הפנימיים שנערכו ב-2013, שטרית משמש כחבר מועצה וכיו"ר הועדה לתכנון ובנייה בעיר. בסביבת רביץ בטוחים כי במידה וייערכו פריימריז נוספים, הרי שארבע שנות פעילות וחריש עמוק בשטח יבטיחו לו שוב את המקום הראשון. לעומתו, שטרית הנחשב לאיש ניהול מעולה עם יחסי אנוש גבוהים, לא יסתפק שוב בתפקיד זוטר של חבר מועצה, והוא מחפש את הדרך החוצה לעמדה פוליטית בכירה, מה שככל הנראה לא יקבל בביתר.

גורם פוליטי בכיר בעיר חושף בשיחה עם 'קו עיתונות' כי בין נציגי התנועה הדגלאית קיימת מתיחות שעשויה להוביל להפרדת הכוחות וחיפוש נציג חדש לקראת בחירות 2018. לא פעם התרוצצו שמועות סביב המשך דרכו הפוליטית של יוסי שטרית, היו שאמרו כי 'דגל התורה' תצניח אותו כמועמדה בעיר צפת, שמועות נוספות העלו את שמו כמועמד מוסכם על ש"ס ו'דגל התורה' בעיר אלעד. כך או כך, מעריך הגורם: "שטרית בונה על קידום משמעותי בתפקידו בתקווה שזה יקרה מחוץ לביתר בתפקיד ניהול בכיר בתנועה".

יוסי שטרית מוכר ואהוד בקרב רבני העיר ונמנה על תלמידיו של הרב תופיק, מרבני ה"מרביצי". בבחירות הבאות קיים סיכוי גבוה כי המפלגות בעיר תתמודדנה בנפרד על מנת להגדיל את כוחן, בעיר מעריכים כי יצחק רביץ ויוסי שטרית לא ימשיכו לכהן יחד בכפיפות אחד לשני. רביץ עצמו אמר בעבר ל'קו עיתונות' כי 'דגל התורה' תומכת בראש העיר מאיר רובינשטיין וכי יש שיתוף פעולה מעולה, הוא גם בטוח כי ימשיך בתפקידו הנוכחי גם בקדנציה הבאה. יצוין עוד כי רביץ מחזיק בקשרי משפחה עם שניים מחברי מועצת גדולי התורה, הגרב"מ אזרחי והגר"ד כהן, דבר אשר עשוי להועיל לו בהמשך דרכו הפוליטית.

תגובה אחת
  1. לא ידעתי שדגל התורה הפכה ללשכת התעסוקה לכל מיני לוזרים.

השארת תגובה