רכבת ישראל מציגה: נסיעות בשבת

מתברר שלא רק עבודות תשתית ובטח לא רק 'פיקוח נפש', נעשות על ידי רכבת ישראל בשבת • את השבת האחרונה, יזכרו הרבה מנוסעי רכבת ישראל כזו שחוללה בשל תקלות הרכבת

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כימדי יום שישי יצאה רכבת בקו תל אביב – נהרים לדרכה, שעת הגעה מתוכננת לתחנה הסופית: 15:00 משוער, כשעה לפני כניסת השבת (16:04). אלא שהשבוע, בהסתמך על הדיווחים בתקשורת, הגיעו הנוסעים לנהריה רק בסביבות 18:00-17:30 ייתכן שמאוחר יותר.

ל׳כל הזמן׳ הגיעו עדויות של השתלשות האירוע, הרכבת האחרונה מת"א לנהריה הייתה אמורה לצאת בשעה 13:26, אבל מסיבה לא ברורה איחרה לצאת, איחור של כמה דקות.

מעבר לכך כאשר הגיעה הרכבת לחיפה, התגלתה בה תקלה ונוסעי הרכבת התעכבו עוד כמה דקות, ועלו על רכבת אחרת שהייתה עמוסה.

בסך הכל עיכוב הרכבות נמשך כשעה והרכבת הייתה אמורה להגיע לנהריה בסביבות השעה 16:00, רגע לפני הדלקת הנרות.

אלא שבשעה 15:47, (כך ע״פ הודעת משטרת ישראל ומגן דוד אדום) כאשר הייתה הרכבת בין תחנת מוצקין לתחנת עכו, אירעה תאונה והרכבת דרסה למוות נערה.

נוסעי הרכבת, שבינייהם גם שומרי שבת, נתקעו לפחות חצי שעה עד שרכבת ישראל הזמינה להם אוטובוסים שיקחו אותם.

מפי העדויות שהגיעו לידי ׳כל הזמן׳, האוטובוסים מטעם רכבת ישראל הורידו את נוסיעי הרכבת בעכו כמחצית השעה אחרי כניסת השבת, בחישוב פשוט: הנוסעים הגיעו ליעדם בנהרים כשעתיים אחרי כניסת השבת.

ברור כי דבר כזה לא מתוכנן בכוונה ע״י רכבת ישראל, השאלה היא האם מדובר בתקלה שאינה מצויה או שיש להישמר מנסיעות עד שעה כה קרובה לשבת. שהלא גם אילולי התאונה הקטלית היו נוסעי הרכבת מגיעים ליעדם כ – 3 דקות קודם כניסת השבת והדבר מחייב את אנשי רכבת ישראל להכניס את העיכובים הללו למכלול השיקולים בקביעת לוחות הזמנים של הרכבות.

מרכבת ישראל טרם התקבלה תגובה לדברים

2 תגובות
  1. לא רוצים לחרוג לשבת? אל תסעו בנסיעה האחרונה בשישי ותמנעו מהסיכון. ילדה נדרסה על ידי פסי רכבת וכל מה שמעניין זה השבת? אות קין זה הוא.

  2. זה שנערה נהרגה לא חשוב! חשוב לא להגיע לקראת שבת! משהו לא בסדר בסדרי העדיפויות שלכם

השארת תגובה