הבנק מכר ללקוחות מוצרים מיותרים – וייקנס

הבנק השלישי בגודלו נתבע על שמכר ללקוחותיו מוצרים להם לא היו זקוקים • בעוד הלשכה להגנה פיננסית שוקלת להגיע להסדר, הנשיא הכריז כי הקנסות יגדלו

בנק ולס פארגו
בנק ולס פארגו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דונלד טראמפ צייץ בטוויטר כדרכו, אלא שהפעם היה זה נגד הבנק השלישי בגודלו בארה"ב ולס פארגו': "לא יבוטלו הקנסות והעונשים נגד ולס פארגו על מעשיהם הרעים נגד לקוחותיהם ונגד אחרים, הדיווח על הביטולים הוא דיווח מוטעה. הקנסות ייאכפו וגם יוגדלו משמעותית. אני אקצץ רגולציות אבל כשמישהו ייתפס מרמה אני אטיל קנסות חמורים" כתב טראמפ.

המנהל הזמני בלשכה להגנה פיננסית על הצרכנים (CFPB) מיק מולווייני, הודיע בחודש שעבר על הקפאה של צעדי רגולטורים וגיוסי העובדים למשך 30 יום בהם ייבחן את פעילות הלשכה.

סוכנות הידיעותרויטרס דיווחה בסוף השבוע כי בלשכה שוקלים להגיע להסדר עם ולס פארגו, שגם במסגרתו ישלם הבנק עשרות מיליוני דולרים על עמלות מנופחות שנגבו מלקוחות שלקחו משכנתאות.

ולס פארגו עבר טלטלה בשנה שעברה כשהתגלה כי אלפי עובדים שלו מכרו למיליוני לקוחות מוצרים שלהם הם לא זקוקים. בחודש שעבר אמר ולס פארגו במסמכים רגולטוריים כי החל להחזיר חלק מהסכום הכולל של 98 מיליון דולר ללקוחות בפרשה.

השארת תגובה