מתמודד לראשות העיר, ונאבק על הכשרות

למרות שה'ליכוד' מחזיקה בנציג בודד במועצה, במפלגת השלטון נערכים להסתער בכל הכוח על ראשות העיר חולון • בראיון ל'קו עיתונות', מדבר חבר המועצה שי קינן על הפריימריז שיסעירו, על יחסי הכוחות, האכזבה ממוטי ששון והמאבק לפתיחת חנות כשרה במתחם לה פארק

בת ים קינן
בת ים קינן
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

מפלגת 'הליכוד' נערכת להסתער בכל הכוח על תפקיד ראש עיריית חולון בבחירות הקרובות. אם המהלך אכן יצבור תאוצה, יהיה מדובר במהפך של ממש, ולא רק בשל העובדה שראש העיר מוטי ששון, איש מפלגת העבודה, מחזיק בהגה השלטון מזה 24 שנים ונחשב לראש עיר חזק ודומיננטי, אלא גם בשל העובדה כי נכון להיום, מפלגת 'הליכוד' מחזיקה בנציג בודד במועצת העירייה.

אחד המועמדים שרואים עצמם ראויים לתפקיד, ומבקשים להתמודד בטעם 'הליכוד', הוא חבר המועצה שי קינן ('חולון ביתנו'), שמדבר בראיון נרחב ל'קו עיתונות', על סיכויי המפלגה, על האכזבה מראש העיר המכהן, וגם על מאבק השבת-כשרות שהוא מוביל.

"אני יכול לומר בוודאות שהליכוד יעמיד מועמד לראשות העיר", אומר קינן. "הליכוד היא מפלגה דמוקרטית, ולכן אותו מועמד יצטרך להיבחר בפריימריז של הסניף המקומי, שיתקיים בחודש מאי. עד אז הכל יהיה מתון, אבל אחרי הפריימריז בליכוד, להערכתי העיר תתעורר".

הסיטואציה הפוליטית במועצת העיר חולון מורכבת במיוחד. שליש מחברי המועצה נמנים על מפלגת העבודה בראשות ששון, שליש ממפלגות שונות (ש"ס ועצמאיות), ושליש מחברי המועצה נחשב למזוהה עם הליכוד, מתוכם רק נציג רשמי אחד של המפלגה. בבחירות הקרובות, תנסה מפלגת השלטון לאחות את הקרעים, ולקבץ את כל הפזורים לעמוד מאחורי מפלגה אחת ובעיקר מועמד מטעמם לראשות העיר.

"בבחירות האחרונות לכנסת התוצאות היו מצוינות", אומר קינן, שכיהן כיו"ר מטה הבחירות. "אחד מכל שלשה חולונים הצביע מחל, וזה בהחלט מתכתב עם מספר חסרי המועצה בעיר המזוהים עם המפלגה. אני מאמין שלמועמד 'הליכוד', כמפלגת שלטון, יהיה ערך גדול יותר ממתמודד עצמאי".

קינן, כיהן כסגן ראש עיריית חולון כשנה ושלשה חודשים, עד פיטוריו, בעקבות סירובו להצביע בעד התקציב. "לחלקים נרחבים מהציבור החולוני יש אכזבה גדולה מששון, בעיקר לציבור שבין הגילאים 25-45, קבוצת הזוגות הצעירים. אנחנו ניתן להם פתרונות ומענה, ומועמד צעיר בהכרח יהיה יותר קשוב להם".

למרות שהוא נציג מפלגה חילונית, מוביל קינן בתקופה האחרונה מאבק עיקש, בדרישה לפתוח מסעדה כשרה במתחם לה פארק, הסמוך לימית 2000 ולפארק פרס. "הפארק הזה נבנה מכספי ציבור,ולכן צריך לתת מענה לכלל הציבור, כולל 40% מתושבי העיר שאוכלים כשר, ומודרים למעשה ממתחם שנבנה מכספי הארנונה שלהם".

סביב אגם מים מרשים, פזורות מסעדות, כולן פתוחות בשבת ולא כשרות. קינן דורש מהעירייה, מפעילת המקום, לערוך מכרז לפחות על חנות אחת, שתהיה סגורה בשבת וכשרה. "עוד כשהייתי סגן ראש עיר, העליתי את זה בישיבת הנהלה, קיבלתי הרבה תמיכה והתקבלה החלטה לפעול לקידום הנושא. שנה וחצי חלפה, ולא נעשה שום דבר על ידי העירייה, לכן העליתי את זה שוב בישיבה האחרונה".

"טוענים נגדי שאני רוצה לכפות או לחרד, אבל זו ביקורת שנובעת מבורות ואי הבנה, מסעדה אחת לא גורמת לשום הדתה, אלא תיתן שירות לעוד 70,000 תושבים שלא מקבלים היום מענה", דברי קינן.