'פינוי בינוי' בבני ברק – מגדלי משרדים

בשל הוראה מקדמא דנן שמבני המגורים בבני ברק לא יתנשאו לגובה רב בכדי שלא להזדקק למעליות שבת – יוכלו לקםד פרויקטי 'פינוי בינוי' במגדל משרדים צמוד

רחוב בר כוכבא בבני ברק
רחוב בר כוכבא בבני ברק
הצטרפו עכשיו – וקבלו את העיתון היומי לתיבת המייל שלכם

ראשו של רחוב בר כוכבא בבני ברק, נושק לכביש ז'בוטנסקי. בפתח הרחוב עומדים בנויים שורת בנייני מגורים שהגיעו לגיל המצדיק יישום של 'פינוי בינוי'.

במסגרת פרויקט מסוג זה, ללא השקעה מצד הדיירים, יקים קבלן מבנה חזק לטובת הדיירים – תמורת דירות נוספות ואחוזי בניה נוספים אותם ינצל הקבלן לטובתו.

כך יכולה עיר להכיל מספר גדול יותר של תושבים, לחדש ולחזק את מבני המגורים בה – ללא שהדיירים הוצרכו להוזיל מכיסם.

בבני ברק פרויקט מסוג זה קצת יותר מורכב, בשל העובדה כי בנייה בתחומי העיר מוגבלת בגובה בהוראת רבני העיר וקברניטיה.

שורת המבנים ברחוב בר כוכבא כוללים קומת מסחר שמעליה בנויים 2-3 קומות מגורים. על אף שבבני ברק כבר נבנים בנייני מגורים בגובה של 7-8 קומות, כשמדובר בפרויקט במסגרת 'פינוי בינוי' אמור הקבלן לקבל יותר שטח לבנייה שתכסה את עלות בניית הדירות עבור הדיירים הוותיקים.

בשל כך, נאותה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל אביב, להפקיד תוכנית ראשונה של 'פינוי בינוי' בבני ברק במודל עסקי המהווה תקדים:

• במקום תשעת בנייני המגורים כיום הכוללים 153 דירות ב3 קומות, יקים הקבלן שישה בנייני מגורים בגובה של 6 קומות גם בהם יהיו 153 דירות מגורים.
• בקצה הרחוב, בפינה עם כביש ז'בוטינסקי, יקים הקבלן מגדל משרדים ומסחר בן 58 קומות. (כיום ישנו בישראל רק מגדל אחד עם יותר קומות)
• הקבלן יקים במגדל 5,1000 מטרים רבועים של שטחי ציבור שיירשמו על שם עיריית בני ברק.
• בשל הקירבה לתחנה המתוכננת לרכבת הקלה, תיבדק אפשרות של מעבר תת קרקעי בין התחנה אל תוך מגדל המשרדים

מלכתחילה ביקשה העירייה לפנות את בעלי הדירות אל קרקע חלופית, הדיירים התנגדו וזו בעצם הצעת הביניים שקיבלה את הסכמתם.

השארת תגובה