דוד עציוני ייפגש עם נציג 'דגל'

בעוד דגל התורה ושס ישלבו זרועות בנסיון חוזר להדיח את יונה יהב מראשות העיר חיפה, נראה כי יהב פועל בקהילות החסידיות לפצל את הקול החרדי

דוד עציוני
דוד עציוני

שנה לפני בחירות 2018 נראה כי העיר חיפה תספק כותרות רבות. יהב שהכריז כי יתמודד לקדנציה רביעית מצפה לסדוק את הקול החרדי המהווה לשון מאזניים. בעוד קיימת סבירות גבוהה כי 'דגל התורה' וש"ס יתמכו במועמד אחד לראשות העיר, הרי שבקרב קהילות החסידים פועל ראש העירייה יונה יהב לפצל את התמיכה החרדית.

מבין רשימת מועמדים שהכריזו כי יתמודדו לראשות או כי שוקלים להתמודד, בולטים שניים: חברת מועצת העיר עינת קליש רותם ודוד עציוני. רותם חברת אופוזיציה בעיריית חיפה פתחה את הקמפיין לבחירות מוקדם מכולם ומשקיעה את מרבית זמנה בחוגי בית. דוד עציוני היה בכיר בלשכת שר האוצר כחלון והיה ממונה מטעמו לטפל בנזקי השריפה בחיפה.

עציוני לא הכריז באופן רשמי על התמודדותו, אך הכרזה שכזו, תהיה רק למען הרשמיות בפתיחת הקמפיין. את העבודה בשטח עציוני החל מיד לאחר עזיבתו את משרד האוצר. ב'דגל התורה' מובילים את המאבק להחלפתו של יונה יהב ופועלים לאחד את יתר המפלגות בתמיכה במועמד נגדי. בכיר ב'דגל' חשף השבוע בפני 'קו עיתונות' כי הם לא שוללים תמיכה בקליש רותם לראשות: "המועמד עם מירב הסיכויים לנצח את יהב יקבל את תמיכתנו", אמר הבכיר.

ל'קו עיתונות' נודע כי המועמד דוד עציוני צפוי להיפגש בשבוע הבא עם חבר מועצת העיר מיכי אלפר (דגל התורה) ולגשש בדבר תמיכת המפלגה בו לראשות העיר. שמועות שהופצו מכיוון לשכת ראש העיר בישרו כי עציוני הינו מועמד "קש" וכי אין בכוונתו להתמודד עד הסוף. בשיחה עם עציוני הוא מגחך: "במידה ואני מכריז על ריצה לראשות העיר זה רק בשביל לנצח". על אפשרות של תמיכת החרדים בו הוא מספר על ידידות בינו לראשי המפלגות ליצמן וגפני ובטוח כי בזמן אמת יקבל את תמיכתם.

תגובה אחת
  1. ברגע האמת, אף אחד לא יהיה מסוגל לתמוך ביהב…

השארת תגובה