עמר: "לא תרוץ מפלגה נגד ש"ס"

ב'בני תורה' מרוצים מגוטרמן וירוצו לבחירות רק אם תהיה החלטה ארצית • מנגד, הפילוג בש"ס המקומית מבטיח הליכה לקלפי • סגן ראש העיר אבנר עמר מש"ס: "רק לממורמרים יש טענות נגדי, מזרחי וחסידי לא יריצו רשימה"

אריה דרעי יעקב גוטרמן בסיור מודיעין עילית צילום יעקב כהן (19)
אריה דרעי יעקב גוטרמן בסיור מודיעין עילית צילום יעקב כהן (19)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בבחירות 2013 נערכו לראשונה בחירות לעיריית מודיעין עילית וראש העיר יעקב גוטרמן נבחר לקדנציה רביעית, ברוב של 85.5 אחוזים. מולו התמודד אברהם ברגר, נציג מפלגת בני תורה. הבחירות נערכו במקביל גם למועצת העיר. לקראת בחירות 2018 מנסה גוטרמן למנוע את קיומן של הבחירות.

"יש לנו אוזן קשבת אצל יעקב גוטרמן", אומר לנו חבר מועצת העיר מודיעין עילית מטעם 'בני תורה' שמואל אלישיב, המכהן בכובעו השני כמנכ"ל עיתון 'הפלס'. ב-2013 התמודדו אנשי "הפלג" לראשות ולמועצה והכניסו שני מנדטים, כעת גוברות הערכות כי לא יגררו את העיר לבחירות. למרות זאת מבהיר אלישיב: "את הצרכים שלנו אנחנו מקבלים, מתנהלים מול גוטרמן, הכל מתחיל ונגמר אצלו, אך החלטה על בחירות תהיה כלל ארצית, במידה ותתקבל החלטה לרוץ בכל הארץ, נתמודד לכאורה גם במודיעין עילית".

מפלגת "בני תורה" בה חברים שמואל אלישיב ויהודה שם טוב הישובים באופוזיציה, צפויה להערכת אלישיב לגדול לשלושה מנדטים, הנציג השלישי הוא יחזקאל אריאל. לדברי חברי מועצה השניים לא משמשים אופוזיציה לראש העיר, ובהצבעות אינם מצביעים נגד הקואליציה. אלישיב: "ישיבת מועצה מסתיימת בחמש דקות, אין משמעות לנציגים בעירייה, רוב התושבים לא יודעים מי הנציגים ומה השמות שלהם, הכל עובר פה אחד".

על האידיליה בין הנציגים לראש העיר שמענו דברים דומים מסגן ראש העיר אבנר עמר (ש"ס): "כל מה שאני מבקש מגוטרמן אני מקבל. היום אני הנציג היחיד של ש"ס בעירייה לאחר שמספר שתיים שלי גולן חסידי יושב באופוזיציה, אבל אני שווה כמו ארבעה מנדטים. רק ממורמרים יש להם טענות נגדי, מיגרנו את תופעת האפליה בעיר ומייצגים את הציבור הספרדי בכבוד".

על אופציית הרצת רשימה חדשה בראשות יוני מזרחי וחבר המועצה גולן חסידי כפי שנחשף ב'קו עיתונות' אומר עמר: "הם לא יריצו רשימה, אין להם סיכוי לעבור את אחוז החסימה. בבחירות 2013 יוני מזרחי הריץ רשימה וקיבל 700 קולות, רובם היו מחשמונאים וגני מודיעין שהיו חלק ממודיעין עילית, היום, היישובים הללו התנתקו ממודיעין עילית למטה בנימין, כך שאין סיכוי לרשימה כזו". עמר הוסיף כי ש"ס מחפשת נציג חדש במקום גולן חסידי.

בסיום דבריו מבקש עמר, המכהן כסגן ראש העיר בשכר, להבהיר כי הוא ומשפחתו מתגוררים במודיעין עילית ולא במקום מגוריו הקודם באשדוד: "במהלך השבוע אני מתגורר במודיעין עילית, ובשבתות אני באשדוד, אם מועצת חכמי התורה תחליט, אחזור לאשדוד, כעת אני מעדיף את מודיעין עילית".

2 תגובות
  1. איפה יש כזה מקום בארץ?? שלום בין ספרדים ונורווגים והפלג הירושלמי
    אשריכם………………………

  2. כל דבריו שקר וכזב הציבור במודיעין עילית מאוכזב מהאיש הוא גר באשדוד כל השבוע ומגיע פעמיים בשבוע למודיעין עילית

השארת תגובה