בליכוד נערכים להדיח את ראה"ע מוטי ששון

אחרי עשרות שנות שליטה של איש העבודה, מתכנן חבר המועצה שי קינן להתמודד לראשות העיר מטעם הליכוד, באם ינצח בפריימריז • על הדרך, הוא מנהל מאבק למען שומרי הכשרות בעיר

מוטי ששון, צילום טל קירשנבאום
מוטי ששון, צילום טל קירשנבאום
הצטרפו עכשיו – וקבלו את העיתון היומי לתיבת המייל שלכם

מפלגת 'הליכוד' נערכת להסתער בכל הכוח על תפקיד ראש עיריית חולון בבחירות הקרובות. אם המהלך אכן יצבור תאוצה, יהיה מדובר במהפך של ממש, ולא רק בשל העובדה שראש העיר מוטי ששון, איש מפלגת העבודה, מחזיק בהגה השלטון מזה 24 שנים ונחשב לראש עיר חזק ודומיננטי, אלא גם בשל העובדה כי נכון להיום, מפלגת 'הליכוד' מחזיקה בנציג בודד במועצת העירייה.

אחד המועמדים שרואים עצמם ראויים לתפקיד, ומבקשים להתמודד בטעם 'הליכוד', הוא חבר המועצה שי קינן ('חולון ביתנו'), "אני יכול לומר בוודאות שהליכוד יעמיד מועמד לראשות העיר", אומר קינן בראיון ל'קו עיתונות'. "הליכוד היא מפלגה דמוקרטית, ולכן אותו מועמד יצטרך להיבחר בפריימריז של הסניף המקומי, שיתקיים בחודש מאי. עד אז הכול יהיה מתון, אבל אחרי הפריימריז בליכוד, להערכתי העיר תתעורר".

הסיטואציה הפוליטית בעיר מורכבת במיוחד. שליש מחברי המועצה נמנים על מפלגת העבודה בראשות ששון, שליש ממפלגות שונות (ש"ס ועצמאיות), ושליש נחשב למזוהה עם הליכוד, מתוכם רק נציג רשמי אחד של המפלגה. בבחירות הקרובות, תנסה מפלגת השלטון לאחות את הקרעים, ולקבץ את כל הפזורים לעמוד מאחורי מפלגה אחת ובעיקר מועמד מטעמה לראשות העיר.

"בבחירות האחרונות לכנסת התוצאות היו מצוינות", אומר קינן, שכיהן כיו"ר מטה הבחירות. "אחד מכל שלשה חולונים הצביע מחל, וזה בהחלט מתכתב עם מספר חסרי המועצה בעיר המזוהים עם המפלגה. אני מאמין שלמועמד 'הליכוד', כמפלגת שלטון, יהיה ערך גדול יותר ממתמודד עצמאי".

קינן, כיהן כסגן ראש עיריית חולון כשנה ושלשה חודשים, עד פיטוריו, בעקבות סירובו להצביע בעד התקציב. "לחלקים נרחבים מהציבור החולוני יש אכזבה גדולה מששון, בעיקר לציבור שבין הגילאים 25-45, קבוצת הזוגות הצעירים. אנחנו ניתן להם פתרונות ומענה, ומועמד צעיר בהכרח יהיה יותר קשוב להם".

למרות שהוא נציג מפלגה חילונית, מוביל קינן בתקופה האחרונה מאבק עיקש, בדרישה לפתוח מסעדה כשרה במתחם לה פארק, הסמוך לימית 2000 ולפארק פרס. "הפארק הזה נבנה מכספי ציבור, ולכן צריך לתת מענה לכלל הציבור, כולל 40% מתושבי העיר שאוכלים כשר, ומודרים למעשה ממתחם שנבנה מכספי הארנונה שלהם", הוא אומר.

3 תגובות
  1. כפרה, לא פוטרת מתפקידך כסגן, אתה לא מספיק חשוב ומעניין כדי שיפטרו אותך. התפקיד הסתיים לפי ההסכם הקואליציוני שעליו חתמת כשהחלטת לבגוד ביוליה.
    ועוד משהו כפרה, למה מאבק עיקש? פשוט תביא יזם שמוכן לפתוח מסעדה כשרה.

  2. מוטי ששון ראש עיר מצוין, דואג לבחורי ישיבה, דואג למוסדות ובתי הכנסת והוא עצמו שומר שבת.
    שי קינן אוכל השרצים לא מתאים לנו בכלל

  3. הגיעה השעה להחליף את ששון באדם נקי כפיים שטובת הציבור לנגד עיניו ולא שודד כדי לחלק למקורבים.

השארת תגובה