"המפלגות הדתיות יתמכו במועמד אחד"

עו"ד איציק דיעי מהבית היהודי ל'קו עיתונות': "הגוש הדתי כולו יבחר באותו ראש עיר, אנחנו כוח משמעותי, ולא נתפצל, בשלב זה נאמנים לברוורמן, אבל לא יכול להבטיח מה יקרה עוד שנה" # בוסו: "אנחנו עובדים בתיאום מלא במהלך כל הקדנציה וכך נמשיך עד הבחירות"

ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן וסגנו אוריאל בוסו
ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן וסגנו אוריאל בוסו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פחות משנה לבחירות בפתח תקווה, המועמדים עושים חריש בקרב ראשי המפלגות. ראש עיריית פתח תקווה המתמודד מול אופוזיציונר חזק, חבר המועצה רמי גרינברג, התקרב לסיעות הדתיות בניסיון להבטיח את תמיכתם בו בבחירות 2018. מועמד נוסף ששוקל להכריז על התמודדותו הוא ליאור אקרמן, לשעבר בכיר בשב"כ.

מסתמן כי הניסיון לפצל את הגוש הדתי חרדי בין המועמדים ייכשל. הגוש הדתי חרדי מונה כיום תשעה מנדטים המורכבים ממפלגות הבית היהודי, ש"ס ו'אגודת ישראל'. בשיחה עם ממלא מקום ראש העיר מ'הבית היהודי' עו"ד איציק דיעי הוא חושף כי התקבלה החלטה לרוץ בבחירות הקרובות כגוש אחד – אך ברשימות נפרדות.

בשיחה עם 'קו עיתונות' אומר דיעי: "הגוש הדתי כולו יבחר באותו ראש עיר, אנחנו כוח משמעותי, ולא נתפצל". הכוח הדתי/חרדי בעיר הוא משמעותי, המועמדים שניסו עד כה לפצל את הכוח החרדי, יפעלו מעתה לקבל את תמיכת כל המפלגות. דיעי מוסיף: "בשלב זה אנחנו נאמנים לברוורמן, מעריך את רמי גרינברג, ולא יכול להבטיח מה יקרה בעוד שנה".

על האפשרות לפצל את הגוש הדתי אומר רמי גרינברג: "אין לי אינטרס לפצל את הכוח החרדי, יש לי אינטרס אחד לשרת את תושבי העיר ובזמן אמת התושבים יוכיחו כי אני האלטרנטיבה האמיתית לברוורמן".

סגן ומ"מ ראש העיר מש"ס אוריאל בוסו שהצהיר בעבר בשיחה עם 'קו עיתונות' כי יתמכו בברוורמן בבחירות הבאות, מאשר את דברי דיעי: "הגוש החרדי/דתי לא יתפצל בבחירות הבאות, אנחנו עובדים בתיאום מלא במהלך כל הקדנציה וכך נמשיך עד הבחירות".

ש"ס המקומית נמצאת בשעתה היפה, לסיעה יש ארבעה מנדטים והיא הסיעה הגדולה בקואליציה של ברוורמן. 'יהדות התורה' מחזיקה בשני מנדטים. בעוד 'יהדות התורה' דורכת במקום בקדנציות האחרונות ושואפת להגדיל את כוחה, ש"ס המקומית כבר הכפילה את כוחה מקדנציות שעברו והיא שואפת להגיע לחמישה מנדטים בבחירות הבאות.

השארת תגובה