לוריאל ישראל משיקים סלון יופי לנשים בעלות מוגבלות

לוריאל ישראל למען הקהילה: משיקה סלון טיפוח ויופי בעמותת "אהל-שרה", בבני-ברק לנשים בעלות מוגבלות שכלית התפתחותית במסגרת תכנית "Sharing Beauty With All" – חולקים יופי עם כולם • אלי שגיב מנכ"ל לוריאל ישראל: " כאשר נחשפנו לפעילות החשובה והמרגשת של עמותת "אהל-שרה", וכחלק בלתי נפרד מאחריות התאגידית החברתית של לוריאל ישראל, הרגשנו מחויבים לקחת חלק בנתינה, להעלות חיוך ולספק רגעי אושר לקהילה זו"

צילום: אסף לב
צילום: אסף לב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מזה שנתיים מתנדבים עובדי לוריאל ישראל ותורמים מזמנם ומקצועיותם לטובת עמותת "אהל-שרה", מרכז לחינוך ושיקום נשים בעלות מוגבלות שכלית התפתחותית. בימים אלה, מעמיקה לוריאל ישראל את תמיכתה ומקימה סלון טיפוח ויופי שיעניק טיפולי פנים, פדיקור, מניקור, וטיפולי שיער באמצעות אנשי מקצוע לנשים.

"המיזם עצמו הוא במסגרת של האחריות התאגידית של לוריאל ישראל שבה אנחנו עושים דברים מגוונים בקהילה", אומרת לנו דורית וידבסקי דוברת לוריאל ישראל, "אנחנו נותנים מלגות וחונכים ילדים, וכך הילדים מקבלים ליווי מנטורי, אנחנו עובדים גם עם ילדים בסיכוי והפעם החלטנו ללכת על התחום המגזרי".

למה דווקא אוהל שרה?

"לפני שנתיים הכרנו את עמותת "יד שרה" ואז התחלנו לעבוד איתם בקטנה, הכרנו נשים מדהימות בגילאים שונים ונחשפנו למקום עצמו שנותן להן גם תעסוקה למרות הנכויות הלא קלות שלהם. אז החלטנו להיכנס למעגל המקסים הזה ואנחנו מנסים לתת להן חיי נוחות ובעיקר כבוד".

עמותת "אהל-שרה" הוקמה לפני 40 שנה, וכיום, שוהות בה מאות נשים בגילאים שונים, ואנשי צוות, הפועלים להענקת חיי איכות, עצמאות, כבוד, שוויון ומשמעות תוך הענקת טיפול בכל צרכיהן הפיזיים, החברתיים והרגשיים לאורך כל חייהן.

יש סיפוק בשת"פ כזה?

"בהחלט, במסגרת הפעילות במקום שמנו לב שכשאנחנו נוגעות בהן, מטפחות אותן, ומלטפות את פניהן, החיוכים והאושר שלהן כשהן מסתכלות במראה, זה סיפוק שאין לו תמורה".

אני רואה שהחלטתם להשקיע במקום?

"כן, החלטנו ללכת צעד נוסף והקמנו סלון טיפוח יופי שבתוכו יש הכל: מוצרים, קוסמטיקאיות, איפור, מניקור ופדיקור. היום קפצתי לשם כדי לראות איך זה עובד והתרגשתי נורא לראות את הטיפולים שעושים שם בנערות ובנשים. מרגש לראות שהן אומרות בדרך שלהן "אני יפה", יש שם צוות מופלא שמטפל בהן ואנחנו נמשיך עם זה כל עוד זה אפשרי, זה נותן להן יופי לחיים טובים יותר, הבחורות האלו בחלקן יוצאות לעבוד בחוץ ויש חשיבות מאד גדולה לשפר להן את מראה העור, השיניים והשיער, וכשהן יוצאות ככה הקהילה מקבלת אותן באור יפה יותר".

צילום: אסף לב

מרגש לשמוע ועוד יותר לראות את זה קורה

"אני באופן אישי למדתי את הלקח שלי בחיים, אני באה מבית חילוני נתינת תרומות או מה שלא יהיה למען הזולת תמיד נעשתה בשקט הראוי, בצניעות, אבל אז הבנתי באיזה שהוא מקום שכן צריך לדבר על זה… כי הייתי מאד רוצה לראות שזה עושה טוב גם לאחרים, וכן, צריך לעודד עוד חברות לעשות דברים למען הקהילה. אצלנו הגישה אומרת לא רק לתרום כסף, זו פעולה פשוטה, אלא לעשות משהו עבור הקהילה.

יש לנו יום אזרחות טובה וכ-1200 עובדים של לוריאל הם חלק מהעשייה, הגענו גם לקהילות מוחלשות בלי עורף משפחתי, זה נותן משמעות אחרת לעובדים וצריך להאיר אור על הדבר הזה וזו הסיבה שהפעם לשם שינוי כדוברת לוריאל אני כן אמשיך להציג את הדברים באור חיובי".

אלי שגיב מנכ"ל לוריאל ישראל | צלם: אסף לב

אלי שגיב מנכ"ל לוריאל ישראל  "חרטנו על דגלנו את נושא האחריות התאגידית חברתית המהווה חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה הארגונית של החברה. מיזם סלון הטיפוח והיופי ב"אהל-שרה" הוא חלק מהפרויקט של לוריאל  "Sharing Beauty With All"- חולקים יופי עם כולם.

פעילות זו היא חלק ממנעד הפעילויות שעורכת לוריאל ישראל עבור הקהילה, ומצטרף לפרויקטים דוגמת "יום האזרחות הטובה", "קידום נשים במדע", פרויקט "אמץ לך אח/אחות-לוריאל" המעניק מלגות לסטודנטים במכללת נתניה המשמשים חונכים ואחים בוגרים לתלמידים ממוצא אתיופי, תמיכה בארגון "ילדים בסיכוי" ועוד.

 

 

 

השארת תגובה