צפו:בזה אחר זה, הושבתו המשאיות

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בפעילות משולבת בין אגף התנועה לאגף הרכב במשרד התחבורה בוצעה אכיפה כנגד רכבים כבדים כשבמהלכה הושבתו 8 משאיות ונחקרו 2 נהגים בגין ליקוי בטיחות ותקינות.

בשעות הבוקר המוקדמות פעלה משטרת ישראל באופן גלוי וסמוי באזור המשולש שבשרון כנגד נהגי משאיות המובילים מטענים חורגים, תוך נסיעה עם ליקויי בטיחות חמורים המהווים סכנה ממשית למשתמשי הדרך.

בוצעו בדיקות תקינות ובטיחות לעשרות משאיות ונמצאו ליקוי בטיחות חמורים כגון: צמיגים שחוקים ותקלות מכאניות, זאת בנוסף לחריגות גבוהות של מטענים שהן מובילות.

כאמור, במהלך הפעילות נרשמו 29 דו"חות למשאיות בגין עבירות שצוינו. מתוך כלל המשאיות שהושבתו בחלקן נתגלו חריגות מטען של למעלה מ-45% מהמשקל המותר על פי חוק.

בנוסף, נתפסה משאית המובילה בע"ח עם חריגה של כ-20% במשקל, במטרה לא לסכן את הנהג ובע"ח ולהוריד מהמשקל העודף הובילו השוטרים את המשאית למקום מבטחים לפריקת חלק מבעלי החיים.

בסיכום הפעילות הושבתו 8 משאיות למשך 30 ימים במגרש האחסנה, נחקרו 2 נהגים בגין עבירות חמורות, כנגד כל נהגי המשאיות שהושבתו נרשמו הזמנות לדין. כחלק מאקט של אחריות שילוחית ייתכן ויזומנו גורמים נוספים לחקירה.

קצין המשטרה שנכח במקום מסר " פעילות זו מטרתה להרתיע את נהגי הרכב הכבד ומשלחיהם לבל יבצעו עבירות אלה המסכנות את הנהגים בכבישים, הנזק הכלכלי שנגרם לבעלי המשאיות הוא עצום ומגיע למאות אלפי שקלים בעקבות השבתה של משאיות למשך 30 ימים."
משטרת ישראל תמשיך למקד את פעילותה בעבירות מסכנות חיים במטרה להוביל לשינוי בתרבות הנהיגה ולהגביר את ביטחונם של ציבור משתמשי הדרך.

השארת תגובה