ליצמן: השבת והבריאות כרוכים זו בזה

שר הבריאות יעקב ליצמן, וראש העיר מאיר רובינשטיין, מנהלי קופות החולים ואישי ציבור התקיים טקס הרחבת שירותי מיון 'טרם' בביתר • במקום יינתן מענה ברפואה דחופה לאורך כל ימות השבוע ובשבתות וחגים

טרם ביתר (2)
טרם ביתר (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בטקס כיבדו בנוכחותם שר הבריאות היוצא חבר הכנסת הרב יעקב ליצמן, ראש עיריית ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין, מ"מ ראש העיר הרב יצחק רביץ, סגן ראש העיר הרב יהודה עוביידי, מנהל לשכת ראש עיריית ביתר הרב עקיבא אוביץ, חבר מועצת העיר ר' יקי הרשקופ, מנכ"ל לאומית ניסים אלון, מנהלת מחוז ירושלים לאומית גב' י. בובליק, מנהל מחוז כללית ירושלים מר יורם סגל, מנהל המגזר החרדי בכללית בירושלים ר' משה רוזנגרטן, מנהל השיווק למגזר החרדי במכבי ר' משה שלזינגר, דר' לוביץ ממכבי שירותי בריאות, מנהל המרחב בלאומית מר יאיר רט ור' אפרים רוזנשטיין מנהל השיווק למגזר החרדי בלאומית, ר' שמשון גרוסברגר יו"ר הצלה ביתר, ראשי ומנהלי 'טרם' ועוד מכובדים.

במהלך הטקס שיבחו הנוכחים את יוזמת 'טרם' להרחיב את שירותי מיון 'טרם' בביתר עילית לפעילות רחבת היקף ומעתה יפעל המיון לאורך כל שעות הלילה ועד השעה 6 בבוקר מידי יום, וזאת בנוסף לפעילות בשבתות ובחגים – דבר שישפר באופן משמעותי את איכות הטיפול והזמינות הרפואית בעת מקרה חירום, בכל האזור כולו ויעניק איכות טיפול ושירות חדשני.

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, שזה לו הטקס הרשמי האחרון בתפקידו הנוכחי שיבח את היוזמה ואמר: ״המהפכות שהובלתי בחדרי המיון הביאו למצב של ירידה בעומסים של חדרי המיון. מערכת הבריאות שאני משאיר היא עם רפורמות רבות וחשובות". לדבריו "מוקדי רפואה בפריפריה הם הפתרון להקלת העומסים בבתי החולים". הוא הוסיף וציין לשבח את פעילות 'טרם' ואמר: "נתן אפלבוים מוביל את טרם כגורם המקצועי ביותר בעולם הרפואה הדחופה, ומה שטרם עשו בביתר זה לא פחות ממהפכה, ובכוונתי להמשיך וללוות את טרם בהמשך ההתרחבות שלהם בכל נקודה ונקודה ברחבי הארץ".

הוא התייחס להתפטרותו מתפקידו כשר הבריאות לאור הוראת גדולי ישראל ואמר: "התפטרותי נכנסת לתוקף מחר וזה סופי. לא שאלתי שאלות ולא ניסיתי לשכנע. קיבלתי הוראה והתפטרתי. עזבתי ולא על מנת להחזיר. יש לי כמה הסתייגויות מההסכם שהושג בקואליציה. לא הייתה שום תכנית לחזרה כסגן שר ולא נדון בכך עד שיעברו חוקי השבת" הבהיר.

כדרכו סיים השר ליצמן את דבריו באיחולי בריאות ברוח היהדות: "שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא. אם נשמור שבת כראוי תהיה רפואה קרובה".

ראש עיריית ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין התייחס בנאומו לענייני דיומא ואמר: "ברוכים הבאים לשר הבריאות עד מחר, ושר השבת ממחר, הרב ליצמן, שפינה עיסוקיו והגיע לאירוע שהבטיח מראש".

ראש העיר התייחס להרחבת שירותי 'טרם' בעיר ואמר "המרכז הזה של טרם, פועל גם בשבת וגם בלילות 24/7, לעומת הרכבת שאנו מקווים שלא תפעל בשבת, ואז השר היוצא יחזור לתפקידו ולפעילותו החשובה".

"טרם הם חלק משירותי הרפואה המקצועיים בביתר ומוסיפים רבות לעולם הרפואה המתפתח של ביתר. אני שמח לעמוד לימינם לתמוך ולסייע".

את האירוע הנחה מנכ"ל טרם מר נתן אפלבאום ששיתף את הנוכחים בהתפתחות הסניף והרחבת שרותי הרפואה בעיר. "סניף טרם בביתר נפתח והצליח הודות לנחישות של שר הבריאות הרב ליצמן ושל ראש העיר הרב רובינשטיין" ציין מנכ"ל טרם והוסיף "הם לא הרפו מאיתנו על מנת להביא את הבשורה לתושבי העיר".

"הוכחנו שזה יכול לעבוד יחד כל ארגוני ההצלה יחד עם נציגי ומנהלי קופות החולים בעיר. פתחנו את הסניף בתחילה כסניף שפועל בעיקר בשבתות ובחגים ועתה אנו מרחיבים את הפעילות לאורך כל שעות הלילה ועד לשעה 6 בבוקר מידי יום". אפלבוים הודיע כי "בתוך חודש ייפתח גם מוקד לרפואה דחופה לנשים עם אולטרסאונד ומוניטור, וזאת בהחלט בשורה חשובה לתושבי העיר".

צור אדמון מנהל מנהל מחוז ירושלים בטרם: " טרם מחוז ירושלים מובילה את הנגשת הרפואה הדחופה בכל הערים ושכונות ירושלים ובקרוב נראה עוד סניפים בשכונות בירושלים"

אל מיוני 'טרם' מגיעים חברי קופות החולים הנזקקים לטיפולים דחופים שמבקשים לקבל טיפול מקצועי ואיכותי וללא זמני המתנה ארוכים המאפיינים את חדרי המיון בבתי החולים.
ל'טרם' הסדרים עם קופות החולים כאשר מהלקוח נדרשת השתתפות עצמית שנעה בין 0-84 ₪, בהתאם לקופה בה הוא חבר.

על פי נתוני 'טרם' חוסכים רוב רובם של המטופלים עם הגעתם ל'טרם' את ההגעה לחדרי המיון המרוחקים והסואנים ובכך משלימים את הטיפול המקצועי במסגרת מיון 'טרם' בתוך כשעה.

את 23 סניפי 'טרם' ברחבי הארץ פוקדים בכל שנה מעל 750 אלף איש שמטופלים על ידי הצוות הרפואי במקצועיות עם מיטב הציוד הרפואי.

2 תגובות
  1. איזה בדיחות קרש היו שם לרובינשטיין. פאדיחות, פאדיחות. כאילו שרק ממחר ליצמן שומר על השבת… ועד היום הוא חילל אותה…
    ומה הקשר בין הרכבת לבין טרם. שחיבר ביניהם את השבת…
    אוי אוי קצת שכל לא יזיק שם.

  2. אכן שמעתי גם אני על זה מאחד מבכירי טרם. חבל שאנחנו החרדים מפטפטים עצמנו לדעת.

השארת תגובה