"לא רוצים מקווה" • הדר גנים סוערת

טקס הנחת אבן הפינה למקווה בשכונת הדר גנים נערך בהשתתפות חברי המועצה הדתית, רבנים ואישי ציבור • המיעוט החילוני בשכונה מתנגד ומצהיר: נלך לבית משפט

הנחת אבן הפינה מקווה הדר גנים - מועצה הדתית פתח תקווה (1)
הנחת אבן הפינה מקווה הדר גנים - מועצה הדתית פתח תקווה (1)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בניית מקווה חדש ברחוב חזן פינת מנחם בגין בשכונת הדר גנים יוצא לדרך. הנחת אבן הפינה למקווה בהדר גנים התקיימה במעמד הרה"ג מיכה הלוי, הרב הראשי לפ"ת, הממונה על המועצה הדתית, פלטיאל איזנטל, מנכ"ל המועצה הדתית, עופר אברהם, מ"מ ראש העיר איציק דיעי ואוריאל בוסו, חברי מועצת העיר אליהו ברוכי, ישראל פרידמן ואשר שוקר.

את הטקס פתח פלטיאל איזנטל, הממונה על המועצ"ד פ"ת אשר סקר את שידרוג המקוואות הקיימים ובניית מקוואות נוספים בעיר, אודות לשיתוף הפעולה בין חברי מועצת העיר מהמפלגות הדתיות.

הרה"ג מיכה הלוי, רבה של פ"ת ציין בדביריו כי מקווה – מלשון תקווה "'קוו המים אל מקום אחד ותראה היבשה' תקווה שהמים יהיו טהורים, תקווה שיהיה ברכה בבית, שתהיה זוגיות טובה, כל העולם היה מים טהורים והיבשה זה מקום שהתייבשו המים, והמקור לחיינו זה לקחת את המים ולהפוך אותם לטהרה. אין ספק כי בניית המקווה הזה הוא בבחינת תקווה לתושבי השכונה."

פליטיאל איזנטל, הממונה על המועצה הדתית פתח תקווה אמר בדבריו "אנו שמחים לקדם את בניית המקווה בשכונת הדר גנים אשר תושביה רבים. המועצה הדתית רואה בבניית מקוואות ברחבי העיר פתח תקווה נושא מרכזי בעבודה שכן טהרת המשפחה הינו יסוד בבניית המשפחה היהודית. אנו מקדישים מחשבה רצינית לשפר את חזות המקוואות הקיימים וכמובן את כל בדק הבית הנדרש שכן חלק מהמקוואות כבר בנויים בעיר מלפני עשרות שנים ואנו פועלים להתאים אותם ככל הניתן לצרכים העכשוויים"

המשתתפים הודו לעופר אברהם, מנכ"ל המועצה הדתית, אשר פועל בכל ימות השנה לקידום בניית המקוואות בעיר. לאחר מכן השתתפו כולם בהטמנת מגילת היסוד והודו לפרסיק רוית ושושנה יוסף על ארגון הטקס.

תושבים חילונים בשכונת הדר גנים מוחים על הקמת המקווה. המיעוט החילוני מתגורר בצפון השכונה, הם טוענים כי מדובר ב"התנפלות על שטחי ציבורי בשכונה". השכנים מסבירים שבאיזו הספציפי הזה עדיין רוב הציבור הוא חילוני והעיריה פשוט 'פולשת' לשטחים שהם לא חרדים או דתיים.

השכנים אומרים כי עליהם לפנות לבית המשפט: "אני עכשיו אקום בבוקר ואראה ליד ביתי מקווה, ומי יודע, אולי עוד מעט יסגרו לי גם את הכביש בשבת. אנו נפנה לבית המשפט, כי כנראה זו הדרך היחידה שהעירייה מבינה" – צוטטו תושיבם ב'מלאבס'.

חזי חקאק דוב עיריית פתח תקווה הגיב לדברים: "הקמת המקווה במקום, מטופל על ידי בעיריית פתח תקוה מזה חמש שנים, זאת לאור בקשות חוזרות ונשנות של נשים רבות, שרובן דווקא חילוניות. מדובר על שטח חום שמיועד לבנייה ציבורית, ומיקומו נבחר באופן שלא יפריע לתוכנית הכוללת של מתחם חזן. המקווה ישרת את כלל הציבור, הכניסה למקווה תוסתר ולא תגרום להפרעה סביבתית".

השארת תגובה