אחרי עשור: יהדות התורה מגיעה לעמנואל

לאחר עשור של שליטת נציג ש"ס, ועדת רבנים מיוחדת צפויה להכריז על ראש עיר מוסכם מטעם יהדות התורה • טרם הוחלט אם אחד מחברי המועצה המכהנים יזכה בתפקיד או דמות שתגיע מחוץ לעיר • במקביל, ב'יחד' מתכוונים לרוץ בעיר ומקווים לקבל שני נציגים

השר דרעי בסיור בעיר עמנואל, צילום: יגאל לוי
השר דרעי בסיור בעיר עמנואל, צילום: יגאל לוי

עמנואל, היא ללא ספק מושבה קטנה ולא משמעותית ביחס לערים הגדולות בהן יש פוטנציאל להעמיד ראש עיר חרדי, אך פרשיות מסעירות בציבוריות החרדית הפכו אותה ליעד פופולארי במשחק המוניציפאלי החרדי. כעת, 11 חודשים לבחירות, אנו חושפים כי אחרי עשור של כהונת איש ש"ס בראשות המועצה – צפוי נציג חסידי להחליף אותו בתפקיד.

ל'כל הזמן' נודע כי ביישוב הוקמה ועדת רבנים המורכבת מרבני כלל הקהילות לקראת בחירות 2018. בתוך כחודשיים צפויה הועדה להחליט על מועמד מוסכם על כלל המפלגות שירוץ לראשות המועצה. חלוקת המנדטים בין המפלגות לא מצביעה על פער גדול בין המפלגות החרדיות, כך שלאחר עשור של כהונת איש ש"ס עזרא גרשי בראשות, יש כוונה להעמיד נציג של 'יהדות התורה' במקומו. לש"ס יש שלושה נציגים במועצה, החסידי והכלל חסידי (יהדות התורה) עם שני נציגים והקהילות הספרדיות "טללי אורות" ו"תורת עמנואל" כל אחת עם נציג אחד במועצה.

בשיחה עם ראש המועצה עזרא גרשי הוא מצהיר: "אם הרבנים יורו לי לפרוש, לא אתמודד. לא תהיה התמודדות דו ראשית. ברור כי תהיה החלטה על מועמד מוסכם לראשות, כל החלטה שלהם מקובלת עליי, לא אתנגד לשום מהלך שלהם".

בבחירות 2013 התמודד מול גרשי אליהו גפני שהפסיד בחמישים קולות בלבד, כעת, ככל הנראה גפני לא יתמודד שוב.

מן הראוי לציין כי עדיין לא הוחלט ב'יהדות התורה' אם המועמד לראשות יוצנח מבחוץ או יבוא מבין אלו המשמשים כיום בתפקיד במועצה.

בבחירות הארציות לכנסת קיבלה ש"ס בעמנואל 459 קולות, יהדות התורה 395 קולות ומפלגת 'יחד' של אלי ישי 360 קולות. לדברי עזרא גרשי, במידה ו'יחד' תתמודד בבחירות הבאות, הם יכניסו כשני נציגים למועצה.

גורם בכיר ב'יחד' אישר בשיחה עם 'כל הזמן' כי הם מתעתדים להריץ רשימה למועצה באופן וודאי לדבריו: "הרצת מועמד לראשות המועצה עומדת על הפרק, החלטה תתקבל בקרוב. אך הקולות שקיבלנו בבחירות הארציות לא מותירות ספק באשר לכוחנו ביישוב, אי לכך נריץ רשימה למועצה במקביל לרשימות החרדיות".

השארת תגובה