מתאם הפעולות: "חמאס גבה מסים כפולים"

בצל המגעים להעברת השליטה ברצועה לידי הרשות הפלסטינית, זימן ממשל חמאס בעזה מאות סוחרים ותוך הצגת אמתלאות שונות גבה מהם מסים שלא כדין

האלוף יואב מרדכי
האלוף יואב מרדכי
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב מרדכי הציג היום בפני תושבי עזה, את המשך ההתעמרות והסחיטה של ממשל חמאס כלפי התושבים.

לדבריו, לאחר שחמאס נאלצו להשיב לידי הרשות את השליטה במעברי הרצועה והרשות החלה בפועל בגביית המסים מהסוחרים, הבין חמאס שתזרים המזומנים מהכנסותיו על מסים לא חוקיים במעברים עומד לקראת סיום ולכן נכנס לפאניקה עם מטרה אחת: לנצל ההזדמנויות העומדות בפניו כדי להתעשר על חשבון העזתים.

לדברי האלוף מרדכי, הפתרון האידאלי למצוקה הכלכלית אליה נקלע חמאס, באה על פתרונה באמצעות זימונם לחקירה של כ- 380 סוחרים מרחבי עזה, שנדרשו בכח לשלם מסים בלתי חוקיים וחובות שכביכול הצטברו עבור תוצרת שהועברה במעברי הרצועה בנובמבר – לאחר שכבר הועברו לרשות".

את ההודעה סיים המתפ"ש בפניה לכיסו של האזרח העזתי הממוצע, "מעניין מתי חמא״ס העושק, יפרע את חובו לעזתים על כל המסים הבלתי חוקיים שגזל מהם במעברים, ביציאה לחאג', לטיפולים, ועל מוצרים בסיסיים… נראה לנו שלא בזמן הקרוב…"

"כמאמר הפתגם : גם אם תניח זנבו של כלב בתבנית 40 שנה הוא לא יתיישר – כך גם חמא״ס פעם אסופה של טרוריסטים גנבים – כך גם היום ובעתיד".

השארת תגובה