צפו: המכתזי"ת הגיעה לבני ברק

בבני ברק התקיימו הערב הפגנות נגד מאסר 'אסירי עולם התורה' של ה'פלג הירושלמי' • לאחר שבשאר הארץ שבו המפגינים לתלמודם, בבני ברק נמשכו ההפגנות

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לראשונה בהפגנות הפלג הירושלמי, המכתזי"ת הגיעה לבני ברק.

לאחר תקופה רגועה יחסית, יצאו אנשי הפלג הירושלמי אל מוקדים רבים בארץ. אחד המוקדים הסוערים הערב – היה העיר בני ברק. המשטרה הפעילה כוח רב, אך ללא הצלחה ותוך שעה הושגה שליטה על צומת רבי עקיבא/ז'בוטינסקי. לאחר מספר שעות, הוחלט על פינוי אלים הכולל מכתזי"ת, אלימות מצד השוטרים ופרשים.

לאחר שקיבלו המפגינים ברחבי הארץ הודעה מטעם ה'ועדה להצלת עולם התורה' ובה נאמר "ויחזור לתלמודו", הפרו בבני ברק את ההוראה והמשיכו להפגין. כעבור מספר דקות, קיבלו המפגינים בבני ברק הוראה כי הם רשאים להמשיך בהפגנה.

כעבור מספר דקות הפכה ההפגנה לאלימה. כ-30 מפגינים נעצרו בה ולראשונה הופעלה המכתזי"ת. מספר עצורים 'ברחו' גם לאחר מעצרם מ'מתחם עצורים' שהוקצה במיוחד ע"י המשטרה. מספר פצועים טופלו ע"י צוותים של מגן דוד אדום ואיחוד הצלה בשטח.

מפקד המחוז שהכריז על 'אולטימטום' לא הצליח לפזר את ההפגנה. במהלך הפרות הסדר נורו לעבר המפגינים והשוטרים זיקוקים שהאירו את שמי בני ברק. לטענת המשטרה הזיקוקים נורו לעבר השוטרים והנושא יבדק.

אחד המפגינים אומר ל'כל הזמן': "העקרונות שלי יסבלו את הכאבים ממכות השוטרים".

השארת תגובה