נציג ש"ס יערוק וירוץ ברשימתו של יוני מזרחי

חיזוק משמעותי לרשימה העצמאית של הלוחם באפליה, אליו צפוי להצטרף מספר 2 בסיעת ש"ס המקומית, גולן חסידי • מזרחי: "אעשה מה שיורו לי רבני העיר"

מודיעין עילית
מודיעין עילית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השקט שידעה העיר מודיעין עילית בשלושת מערכות הבחירות הראשונות, הופר בבחירות 2013, אמנם הדבר לא העיב על בחירתו של ראש העיר, אך למועצת העיר התמודדו שלוש רשימות שלא היו עד אז בנוף החרדי של העיר: הבית היהודי, חרדים ובני תורה. מתוכם הצליחו אנשי 'בני תורה' להיכנס למועצת העיר, כעת אנו חושפים כי יוני מזרחי, מי שהריץ את רשימת 'חרדים' וכמעט זכה במנדט, צפוי להריץ שוב רשימה, אך הפעם עם כוח משמעותי מתוך העירייה, חבר מועצת העיר גולן חסידי, מספר שתיים ברשימת ש"ס שיצטרף לרשימתו.

יוני מזרחי הוביל במשך שנים את מאבק האפליה בעיר מודיעין עילית, לצד מאבק עיקש בראש העיר יעקב גוטרמן. במהלך השנים אף נתקל בחומה בצורה מצד המרא דאתרא הגאון רבי מאיר קסלר שניסה בכל דרך לבלום את ריצתו של מזרחי למועצת העיר. בבחירות 2008 הסיר מזרחי את מועמדותו ברגע האחרון בשל לחצים ואיומים, ובבחירות 2013 הצליח לגרוף כמה מאות קולות, אך אלו לא הספיקו על מנת להיכנס למועצת העיר.

כעת, חושף 'כל הזמן' כי נציג ש"ס במועצת העיר גולן חסידי יערוק מהתנועה לטובת הרשימה החדשה. במועצת העיר חברים כיום שני נציגים מטעם ש"ס – סגן ומ"מ רה"ע אבנר עמר וגולן חסידי. ל'כל הזמן' נודע כי הרשימה תתמודד למועצת העיר ותתמוך ביעקב גוטרמן לראשות העיר.

מפלגת 'יחד' של אלי ישי שקיבלה בבחירות הארציות כ-800 קולות במודיעין עילית, לא תריץ ככל הנראה רשימה למועצת העיר. למרות זאת, רשימתו של מזרחי תהיה עצמאית ללא קשר למפלגת 'יחד'. גולן חסידי משמש במקביל כמנהל תלמוד תורה 'אוהל התורה' בעיר ונחשב לדמות מוכרת. מקורביו אומרים כי מדובר באיש עשייה ואת כוחו בש"ס הוא לא ממצה כפי יכולתו.

בשיחה עם גולן חסידי הוא מכחיש וטוען כי "לא היו דברים מעולם". לצד זה הוא מרשה לעצמו למתוח ביקורת על ש"ס: "בשלב זה אני ממתין שמישהו מש"ס יתייחס אליי". יוני מזרחי הגיב לדברים: "אני כפוף לרבני העיר ואעשה מה שיורו לי. מבחינתי המצב הנוכחי הוא המועדף והטוב ביותר".

השארת תגובה