האופוזיציה מחמיאה לנתניהו: "ישראל נמצאת במצב כלכלי סביר"

השפעת נאום ה'חמוצים'? במהלך נאומו בכנסת הפתיע ח"כ נחמן שי כשהחליט לפרגן לראש הממשלה ולמנות את הישגי ממשלתו. "יש לך עכשיו רגע של חסד – עליך לנצל אותו ולעשות היסטוריה"

נתניהו והחמוצים
נתניהו והחמוצים
הצטרפו עכשיו – וקבלו את העיתון היומי לתיבת המייל שלכם

אמנם מדובר במאורע נדיר ובמחזה לא שיגרתי, אך מסתבר כי גם באופוזיציה יודעים לפרגן לראש הממשלה על שלל הישגיו שנצברו במהלך כהונתו.

היה זה חבר הכנסת נחמן שי מ'המחנה הציוני' שבמהלך נאומו במליאה פנה לראש הממשלה ודרש ממנו לצאת מהקיפאון המדיני ולהוביל מהלך מול הפלסטינים.

תחילה מנה ח"י את הישגיו של ראש הממשלה ואמר, כי "עם ההישגים הצבאיים שהיו לנו, להם היית שותף, והחשש של הפלסטינים לפתוח בטרור מחדש, עכשיו היא ההזדמנות לקדם הסדר מדיני; ישראל נמצאת במצב כלכלי סביר, האווירה הבינלאומית נוחה, אנו ביחסים טובים עם ארה"ב ובמזרח התיכון מחייכות אלינו מדינות שונות. יש לך עכשיו רגע של חסד – עליך לנצל אותו ולעשות היסטוריה".

בהמשך פנה לראש הממשלה בנימה אישית וקרא לו לקום ולעשות מעשה, "אתה ואני מכירים כבר 40 שנה. עברנו דרך משותפת, ארוכה ומוצלחת. אני מכיר את יכולותיך ומעריך אותן, אני יודע שאתה יכול. המשילות היא לא הבעיה שלך, כשאתה מציב לעצמך מטרה אתה מגיע אליה. אני שואל אותך, מדוע אינך מסמן כמטרה ראשית את ההסדר השלום בין ישראל לפלסטינים? מה תשאיר לילדים, לנכדים ולנינים שלנו. עכשיו זו העת״.

האם היה זה 'נאום החמוצים' שהשפיע על האופוזיציה לשאת נאומים ענייניים ונטולי אמוציות?

השארת תגובה