בלי כינויים מעליבים • השופט הורה לשירה רבן להגיש כתב תביעה חדש

לאחר שבשבוע שעבר התנהל 'קדם דיון' בביהמ"ש בעתירה שהגישה העובדת החרדית במעון ראש הממשלה נגד הגב' נתניהו בגין העסקה פוגענית, קיבל היום השופט את מרבית טענות משפחת נתניהו

פטיש שופט
פטיש שופט
הצטרפו עכשיו – וקבלו את העיתון היומי לתיבת המייל שלכם

נשיא בית הדין לעבודה השופט איל אברהמי, הורה היום לפרקליטיה של הגב' ש' רבן העובדת החרדית שמעון ראש הממשלה שהגישה תביעה בסך 255.000 שקלים בגין העסקה פוגענית ומשפילה. להגיש מחדש כתב תביעה מתוקן ורלוונטי בתוך 21 יום.

בהחלטתו ציין השופט והעלה מספר תמיהות שעלו לטעמו מכתב התביעה שהוגש לבית המשפט נגד הגב' נתניהו. כזכור, בשבוע שעבר במהלך 'קדם דיון' שנערך בבית המשפט, המליץ השופט אברהמי לפרקליטיה של הגב' רבן להסיר מכתב התביעה 3 מתוך 6 משיבים בטענה כי הם אינם רלוונטיים להליך.

השופט אף מתח ביקורת על ניסוח כתב התביעה שכלל לטעמו ביטויים משפילים נגד הגב' נתניהו ונגד עובדות נוספות במעון ראש הממשלה, תיאורים שלדעתו אינם רלוונטיים להליך.

כאמור, בהחלטה שהתפרסמה היום קבע השופט כי על העותרים להגיש לבית המשפט כתב תביעה מתוקן בתוך שלושה שבועות, כתב תביעה אשר יוסרו ממנו פסקאות וביטויים שאינם רלוונטיים להליך המשפטי כמו כן דרש השופט מהעותרים למקד עצמם בכתב התביעה המתוקן ולקבוע האם הגב' נתניהו תוגדר כ'מעסיק' של הגב' רבן וזאת לאחר שמכתב התביעה שהוגש לא ניתן ללמוד מהעותרים את דעתם בענין מאחר ומצד אחד מוגדרת הגב' נתניהו כ'משיבה' ואילו בהמשך מציינים העותרים כי הועסקה על ידי המדינה.

"אמנם בסעיף 31.1 נרשם, בדרך אגב, כי גברת נתניהו הייתה מעסיקה בפועל. אלא שעניין זה צריך הבהרה ודיוק, ועל בא-כוח התובעת לתקן את כתב התביעה ולהבהיר האם הוא טוען כי גברת נתניהו הייתה המעסיקה של התובעת, מכוח זאת יש סמכות לבית הדין – או שקמה סמכות לבית הדין בנוגע אליה מטעם אחר (ואם כן, יפרט מאיזה טעם)".

יצוין, כי לאחר שיוגש כתב התביעה המתוקן על-ידי התובעת, ולאחר שאלו יבהירו מדוע צורפה לטענתם שרה נתניהו כנתבעת, או אז יחליט השופט האם להיענות לבקשת משפחת נתניהו למחוק את הגב' שרה נתניהו מהתביעה או לדחות אותה.

יצוין עוד, כי במקביל דחה השופט את בקשתו של עו"ד יוסי כהן פרקליטם של משפחת נתניהו שדרש להורות על צו איסור פרסום על פרטי התביעה.

תגובה אחת
  1. סערה בכוס מים ושפיכת דם תרתי משמע של משפחת נתניהו

השארת תגובה