רמת הכוננות הגבוהה ביותר – בג'יהאד נערכים לתגובה ישראלית

על רקע הדיווחים על פריסה נרחבת של סוללות כיפת ברזל ברחבי הארץ, העלתה הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי את הכוננות ל'רמה הגבוהה ביותר'

ירי צה"ל על רצועת עזה
ירי צה"ל על רצועת עזה
הצטרפו עכשיו – וקבלו את העיתון היומי לתיבת המייל שלכם

בישראל מתרבים הדיווחים ביממה האחרונה על פריסה נרחבת של סוללות כיפת ברזל ברחבי הארץ וזאת כחלק מההיערכות הישראלית לתגובה של הג'יהאד האיסלמי לפיצוץ מנהרת התופת על ידי צה"ל, פיצוץ שבמהלכו איבד הארגון 14 מאנשיו ובהם 2 בכירים בזרוע הצבאית שלו.

נראה כי גם אם מדובר בהיערכות שיגרתית האופיינית לערנותו של צה"ל אל מול האתגרים המלווים אותו לאורך ימות השנה, הרי שלא ניתן להתעלם גם מהמימד הפסיכולוגי שטומן בחובו תזמון המהלך.

בעוד בכירי הג'יהאד הבהירו עד כה כי התגובה לפשעיה של ישראל מוכנה וזו תופתע מעוצמת המכה שתונחת עליה, הרי שכעת עברו בארגון לעמדה של מגננה. ומבהירים כי בעקבות ההיערכות החריגה של צה"ל על גבול הרצועה הרי שהם מעלים את הכוננות לרמה הגבוהה ביותר.

בישראל משדרים כל העת כי זו אינה חוששת מסבב לחימה עכשווי, וכי על חמאס השולט בעזה לקחת בחשבון את ההשלכות לתגובת נגד מצג ארגון הג'יהאד האיסלמי.

בארגון עצמו מודיעים כעת, כי על רקע תגבור הכוחות של צה"ל מול רצועת עזה ובעקבות הדיווחים על פריסת סוללות כיפות הברזל, כי הם מעלים את הכוננות ל'רמה הגבוהה ביותר' וכי הם ערוכים לכל גחמה של צה"ל והסלמה מצד הישות הציונית נגד עזה.

בארגון במהירים כי אנשיהם עוקבים כל העת אחר תנועות חיילי צבא הכיבוש הפרושים במבואות הרצועה וכי הם ערוכים לכל תרחיש.

 

השארת תגובה