מרגי במתקפה: "המחוז החרדי מנציח את האפליה ומעניק גיבוי לסמינרים"

יושב ראש ועדת החינוך של הכנסת ח"כ יעקב מרגי מאוכזב מהתנהלות המחוז החרדי במשרד החינוך ומאשים, כי המחוז משתף פעולה עם חברי הכנסת מ'יהדות התורה'

סמינר בית יעקב, אילוסטרציה
סמינר בית יעקב, אילוסטרציה
הצטרפו עכשיו – וקבלו את העיתון היומי לתיבת המייל שלכם

יושב ראש ועדת החינוך של הכנסת התכנסה היום לדון בדרכי הטיפול של 'המחוז החרדי' במשרד החינוך בבעיית שיבוץ הבנות בסמינרים. אלא שבמהלך הדיון ביטא היו"ר חבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס את תסכולו מטיפול 'המחוז' בבעיה הכאובה. עד כי האשים אותה בשיתוף פעולה ובעשיית יד אחת עם הגורמים נגדה היא אמורה לפעול.

לדבריו, "המחוז החרדי מגבה את האפליה נגד הבנות והוא מעניק גיבוי לסמינרים המפלים – המחוז החרדי במשרד החינוך משתף פעולה עם הנציגות החרדית האשכנזית".

הוא האשים, כי "השוט של גפני חזק יותר מהשוט שלי".

לדבריו, "אני סובל את הבכי של ההורים, ואני קיבלתי כתף קרה ממי שאמור לאכוף את חוק חינוך חובה, ולדאוג לכל ילד וילדה במדינת ישראל, אין לי אלא לומר כי מבחינתי זאת מעילה באמון, מעילה בתפקיד, שאליו ביקשת להגיע". הוא הבהיר כי מבחינתו ינתק מגע עם המחוז שמעל בתפקידו. מנגד אנשי המחוז הכחישו את הדברים וציינו את המקרים בהם המחוז סייע במיגור העוולות.

סגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן שנכח אף הוא בדיון אמר, כי "תהליך הרישום כיום לסמינרים בעייתי, כאשר בשלב הראשון יש שיבוץ עירוני ולאחר מכן שולטים על התהליך. ישנו לוח זמנים של המחוז החרדי והוא בסדר ואכן אין בת שנמצאת ללא שיבוץ, אבל בתהליך עצמו אנחנו לא מעורבים. אנחנו כבר יודעים כיום מי התקבלה לשנה הבאה ולהיכן. תהליך הרישום הוא צחוק, הרישום ע"פ אמות המידה של הסמינרים".

השארת תגובה