תרגול ניידות עצמאית למוגבלים

קורס הכשרה לאנשים עם מוגבלויות לניידות עצמאית בתחבורה ציבורית ♦ הקורס יערך באשדוד ללא תשלום ויכלול תרגול של נסיעה באוטובוסים ♦ בימים אלו מגויסים מתנדבים שיסייעו למשתתפים

נגישות בתחבורה הציבורית
נגישות בתחבורה הציבורית

אחד הקשיים העיקריים העומדים בפני אנשים עם מוגבלויות הוא השימוש בתחבורה ציבורית כדי להגיע למקום עבודה ולנהל חיים תקינים עם קניות וביקורים של בני משפחה וידידים.

באשדוד יפתח קורס מיוחד שימשך כחודשיים וחצי ויכשיר אנשים עם מוגבלויות לניידות עצמאית באמצעות תחבורה ציבורית. הקורס נערך במסגרת תוכנית גלגלי דרום של עמותת "תחבורה היום ומחר" וג'וינט ישראל – מסד נכויות. ההשתתפות לא תהיה כרוכה בתשלום והוא יופעל בעזרת מתנדבים שילוו את המשתתפים בכיתה ויצאו איתם לתרגול של נסיעות בתחבורה ציבורית בקבוצות קטנות.

תמר קינן, מנכ"ל 'תחבורה היום ומחר', מסרה שהקורס יכלול לימוד ותרגול של כל השלבים הכרוכים בשימוש בתחבורה ציבורית: תכנון הנסיעה, הגעה לתחנה, המתנה, עליה על האוטובוס, החלפת כלי תחבורה במידה והדבר נדרש והתמודדות עם עיכובים ותקלות. המשתתפים ילמדו, בהתאם ליכולות ולמגבלות האישיות שלהם, שימוש במוקד טלפוני ובאפליקציות שונות, מימוש הטבות וכיצד להתלונן במקרה הצורך. זהו קורס ראשון מתוך סדרה של הכשרות שתערכנה בהמשך באשקלון, בישובים נוספים בדרום וכן בצפון הארץ.

עמותת 'תחבורה היום ומחר' עוסקת בימים אלו בגיוס מתנדבים הן לקורס והן לליווי של אנשים עם מוגבלויות ליעדם ברגל, בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי של המתנדב. הליווי יכול להיות על בסיס קבוע תוך יצירת קשר אישי בין המתנדב לבין מי שמסתייע בו או על בסיס מזדמן בהתאם לצרכים ולאפשרויות.

רכזת הקורס: yerush@transportation.org.il ובטלפון: 03-5660823

השארת תגובה