ח"כ בהלול מגיב לאיומים: "רק אני אחליט עבורי אם לפרוש מהפוליטיקה"

"נבחרתי בפריימריז וגרפתי כמעט 9,000 קולות, אני נמצא בגב זקוף במפלגת העבודה, רק אני אחליט מתי אני יוצא מהמפלגה" – את הדברים אמר בהלול לאור איומי ההדחה שנשמעו מכיוון היו"ר גבאי

המחנה הציוני. צילום: העמוד הרשמי
המחנה הציוני. צילום: העמוד הרשמי

חבר הכנסת זוהיר בהלול מ'המחנה הציוני' המאייש את משבצת הח"כ הערבי במפלגה, התייחס היום לאיומי ההדחה מכיוון יושב ראש המפלגה אבי גבאי וזאת לאור החלתו שלא להשתתף באירוע שתציין מליאת הכנסת לרגל 100 שנה ל'הצהרת בלפור'.

בראיון לתקשורת מבהיר בהלול, "אני נבחרתי בפריימריז וגרפתי כמעט 9,000 קולות, אני בגב זקוף נמצא בפוליטיקה הישראלית ובמפלגת העבודה, רק אני אחליט מתי אני יוצא מהמפלגה. אני שוקל את דרכי יום יום, וברגע שאדע שהפלטפורמה של מפלגת העבודה לא הולמת את דרכי והערכים שלי – רק אני ולא אף אחד אחר שמגדיר אותי קיצוני יחליט עבורי שאפרוש מהפוליטיקה".

הוא האשים, כי "המפלגה אינה מסוגלת לעכל את דעותיו והיא מאכזבת אותו. "חבל שראש המפלגה, במקום שיתעמת איתי אינטלקטואלית – מגדיר אותי כקיצוני".

את את היעדרותו הצפויה מהישיבה החגיגית בכנסת נימק בהלול בכך, ש"מדינת ישראל הרי קיבלה בהצהרת בלפור את הגשמת החלום, את ההגדרה העצמית, מדינת הלאום היהודי לאחר 2,000 שנות גולה. אני כמובן שמח בשמחת היהודים, אבל איפה החצי השני הפלסטיני? גם הם ראויים כמו היהודים למדינה משלהם". אמר.

בהלול גם אינו שבע רצון מהצהרת יושב הראש הנבחר ולפיו לא יפנה התנחלויות בכל הסדר מדיני עתידי, "אבי גבאי הוא אדם אינטליגנט, מאוד אנליטי ומעניין. הוא אמר שלא יפנה התנחלויות ראה ערך הליכוד, ואמר שלרשימה המשותפת לחלוטין אין מקום בקואליציה עתידית, ראה ערך הליכוד. האם אנחנו רוצים להיות ליכוד ב'? הוא יישאר ללא מפלגה. ואני חושב שלמפלגת העבודה הסוציאל דמוקרטית יש כל כך הרבה ערכים יחודיים שמבדלים אותם מהליכוד, כדי שהיא תלך בראש זקוף ומורם לכבוש את השלטון מחדש".