פתח תקווה: גרינברג: "ש"ס בנתק עם ברוורמן", בוסו: "קשקוש, יחסי עבודה מעולים"

המאבק בין גרינברג לברוורמן על הקול החרדי מתלהט • גרינברג משוכנע כי לפחות חלק מהחרדים האשכנזים יצביעו עבורו בקלפי, וכי גם ש"ס פגועה מברוורמן • מנגד, במחנה ראש העיר מציינים את השתתפותו בהקפות שניות ב'אור ישראל' כסימן חיובי להידוק הקשר

עיריית פתח תקווה
עיריית פתח תקווה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן שהודיע כי יתמודד לקדנציה נוספת לראשות העיר, שואף לקבל תמיכה מקיר לקיר בקרב הקהילה החרדית השווה לפחות שישה מנדטים. אילו הבחירות היו נערכות היום, היה מקבל ברוורמן את תמיכתה של מפלגת ש"ס. חברי המפלגה מחזיקים בתפקידים בכירים בקואליציה והם בני בריתו לכל דבר. מ"מ ראש העיר אוריאל בוסו אף אמר ל'כל הזמן' כי ש"ס תתמוך בברוורמן לקדנציה נוספת.

לעומת זאת, נראה כי בקרב החרדים האשכנזים מ'יהדות התורה' מלאכתו של ברוורמן קשה יותר. שנה לבחירות וב'יהדות התורה' מסרבים להבטיח תמיכה בברוורמן לראשות העיר. מול ברוורמן עומד אופוזיציונר פעיל, רמי גרינברג, שהתמודד מול ברוורמן בסיבוב הקודם והפסיד. גרינברג מורגש ופעיל ואף הכריז גלויות כי יתמודד לראשות העיר, בבוא היום מצפה גרינברג לקבל את תמיכת החרדים ולכל הפחות לפצל את המחנה החרדי ולקבל אחוזי תמיכה ניכרים.

ל'כל הזמן' נודע כי ראש העיר פתח תקווה עושה חריש עמוק בקרב בכירי 'יהדות התורה'. כך אירע שלאחר זמן רב של נתק, נצפה ברוורמן בהקפות שניות המסורתיות בישיבת 'אור ישראל' בריקוד עם ראש הישיבה הגאון רבי יגאל רוזן, שהשפעתו תהיה רבה בבוא היום על החלטת המפלגה בנוגע לתמיכה במועמד לראשות העיר. חבר מועצת העיר מטעם יהדות התורה, אליהו ברוכי, צעד לצד ברוורמן בישיבת 'אור ישראל', מה שמלמד על התקרבות בין הצדדים.

באופוזיציה של ברוורמן לא מתרגשים מהתמונות וממסע יחסי הציבור, לדבריהם, בבוא היום המחנה החרדי לא יצעד כעדר אחר ברוורמן בגלל טובות הנאה מדומות: "האשכנזים מיהדות התורה לא בכיס של ברוורמן, ברגע האמת. ראשי 'יהדות התורה' יעשו חושבים מחדש ויתמכו במועמד הראוי מבין המועמדים", הם אומרים.

בשיחה עם חבר האופוזיציה רמי גרינברג, הוא טוען: "ש"ס בנתק גדול עם ראש העיר איציק ברוורמן, לאור זה שהוא פיטר את גינת ממקפת בלי סיבה אמיתית, ברוורמן לא מתאים לכהן כראש עיר וכולנו יודעים מאלו מניעים הוא מתנהל בחודשים אלו".

מנגד, מ"מ ראש העיר אוריאל בוסו מש"ס הגיב: "קשקוש, אנחנו ביחסים מעולים עם ברוורמן, מה שהיה עם גינת נגמר מזמן, עשינו מאז הרבה דברים יחד".

השארת תגובה