איום נוסף בפרישה ב'מחנה הציוני' – בכירים במפלגה נגד ח"כ בהלול

"אני משתתף במחנ"צ אך אינני ציוני בעצמי", אמר חבר הכנסת זוהיר בהלול כשביקש להסביר את המניעים להעדרות המתוכננת מישיבת המליאה המיוחדת לציון 100 שנים להצהרת בלפור

ח"כ זוהיר בהלול עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן
ח"כ זוהיר בהלול עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן

לקראת ישיבת המליאה המיוחדת שתיערך לציון 100 שנים להצהרת בלפור, הבהירו חברי הכנסת מ'הרשימה המשותפת על כוונתם להחרים את הטקס ולהיעדר ממנו.

אלא שכעת סוערות הרוחות גם במפלגת 'מחנה הציוני', וזאת לאור הצהרתו של חבר הכנסת זוהיר בהלול כי בכוונתו גם הוא להיעדר מישיבת המליאה המיוחדת.

אלא שבסביבתו של היו"ר אבי גבאי הבהירו כי אין בכוונתו לעבור על כך לסדר היום וכי לא מן הנמנע, כי תהיה זו הקדנציה האחרונה והיחידה של בהלול בכנסת.

בהודעה שפרסם בהלול נאמר, סיבת ההיעדרות איננה מתוך התרסה כי אם בשל העובדה כי הוא נמנה על האוכלוסיה הערבית במדינה שזכו להתעלמות מופגנת במסגרת 'הצהרת בלפור' .

לדבריו, "לא אשתתף בישיבה ולא לשם התרסה. זו אינה חגיגה משותפת לי ולחבריי היהודים. איני שותף מלא לחגיגות. מה עם בני עמי? אתם קיבלתם באמצעות הצהרת בלפור את הזכות להגדרה עצמית. מהזכות הפלסטינית כולם מתעלמים באופן גורף".

הוא הוסיף, "אני משתתף ב'מחנה הציוני' אך אינני ציוני בעצמי ואיני יכול להיות ציוני. אני ראוי, כפלסטיני, בחלק השני של זהותי ומהותי, לקבל לפחות הכרה לנרטיב שלי. איני חושב שראוי שאשתתף כשאני לא בן חורין", הוסיף בהלול.

השארת תגובה