חבר הכנסת יהודה גליק קורא לחבריו מימין 'לכבד' את זכרו של רבין

את הדרישה מפנה גליק לאור הסערה שהתחוללה בשנה שעברה במהלך ישיבת המליאה המיוחדת שכונסה לזכרו של רה"מ המנוח, כאשר במהלכה הוטחו בה האשמות הדדיות בין חלקי הבית

יצחק רבין
יצחק רבין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת יהודה גליק העסוק באופן אינטנסיבי מאז החל לכהן כחבר כנסת, במירוץ להגנה על שמו וטיהורו מרושם הקיצוניות שדבקה בו עוד מהימים בהם הוכר כפעיל הר הבית, נוקט היום צעד נוסף בניסיון לשוות לעצמו דמות של אביר מוסר וצדק והפעם בחסות יום השנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין.

במכתב נרגש כשהוא פונה לחבריו מימין מבקש ח"כ גליק, "להשתתף בעצרת הזיכרון אף השנה, אך לנהוג באיפוק ובסובלנות".

"בשנה שעברה התרגשתי נוכח השתתפותי הראשונה בחיי כחבר כנסת בישיבה המיוחדת של הכנסת. לצערי הרב אירוע זה נחרט בזיכרוני כחוויה קשה במיוחד. דברי הדוברים כללו האשמות הדדיות קשות והופרעו פעם אחר פעם בקריאות ביניים". פתח גליק את מכתבו.

"חשתי בושה עבור משפחת רבין, חשתי בושה עבור נשיא המדינה ובעיקר חשתי בושה בשם כנסת ישראל. חברים וחברות, עיני כל ישראל נשואות אלינו אף קריאת ביניים לא שווה בשביל הפגיעה בכבוד כנסת ישראל. אני קורא לכל חבריי וחברותי חברי הכנסת לדעת להיות מאופקים וסובלניים גם אם הדברים שייאמרו יוצרים אי הסכמה קשה. הבה נוכיח שהכנסת שונה מהתדמית הציבורית שלה לכבודה ולכבודנו".

"שוחחתי אישית עם מארגני העצרת והשתכנעתי שהם עושים מעל ומעבר על מנת לשמר לאירוע אופי מכובד וממלכתי. הכותרת שנבחרה לאירוע "אנחנו עם אחד" מבטאת רצון עז שקיים בציבור לאחות את הקרעים בתוכנו. המארגנים מבקשים ליצור מכנה משותף רחב ככל הניתן נגד האלימות והשנאה ההורסת כל חלקה טובה. דומני שמן הראוי שנעשה מאמץ כל חברי הכנסת להשתתף בעצרת החשובה הזו ובכך להיות שותף למאמץ לאומי ליצור כאן סולידריות ותחושת אחריות לאומית".

השארת תגובה