נשיאת העליון הנכנסת, חיות: "אנו עדים למתקפות על ביהמ"ש העליון"

"לא אטה משפט ולא אכיר פנים" – הבטיחה נשיאת העליון הנכנסת השופטת אסתר חיות בנאום ההשבעה שהתקיים בבית הנשיא

בגץ צילום בעריש פילמר
בגץ צילום בעריש פילמר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשעה זו נערך בבית הנשיא בירושלים, טקס השבעת נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, בהשתתפות ראשי המדינה שאף ישאו דברים במעמד.

בנאום הבכורה שלה, התייחסה הנשיאה השופטת אסתר חיות לשיח הציבורי סביב מעמדו של בית המשפט העליון וגוללה בקצרה את המאבק שמתנהל סביב זהותו של המוסד החשוב.

היא שיבחה את קודמתה בתפקיד הנשיאה היוצאת נאור על השנים הרבות בהם שירתה את הציבור בשלל תפקידיה השונים במערכת המשפט, ועל המאבקים על זהות בית המשפט העליון עמם נאלצה נאור להתמודד במסגרת תפקידה האחרון, "אין זה סוד כי השנים האחרונות היו לא פשוטות למערכת המשפט. נאלצת לנווט את הספינה, ולמרבה הצער עד היום יש מתקפות על בית המשפט העליון, ועלייך אישית. ראיתי אותך נושכת שפתיים, ובחרת שלא לענות. בכך קיימת את מאמר חז"ל: 'הנעלבים ואינם עולבים – עליהם הכתוב אומר: ואוהביו כצאת השמש בגבורתו'. התמודדת עם הניסיונות הללו בגבורה ובכבוד".

חיות תיארה את הקשר הידידותי והאמיץ שנרקם עם השנים בין השתיים ואת העובדה שלמדה ממנה אורחות חיים, כמו גם שלא להכיר פנים במשפט, "בפרשת הבנקאים באו בפנייך שועי ארץ מהשורה הראשונה. בבואך לגזור את דינם כתבת כי לבך אינו אטום לסבלם, אך בה בשעה אני רואה בכם אחד לאחד רמאים, ואסור שגזר הדין יצור יחסיות בעונשי הארזים אל מול אזובי הקיר". אמרה.

בסיום נאומה הבטיחה חיות כשדמעות נקוו בעיניה, "לא אטה משפט ולא אכיר פנים".

השארת תגובה